Наявність:
В наявності

13015 грн. 11383 грн.
  Відгуків: 0

Rotelli Premium 1300. Новий потужний італійський привід для відкатних воріт вагою до 1300кг. Рекомендуємо для самостійної установки

Вибирайте автоматику правильно!

привід Rotelli Premium SL 1300

Тільки до 31.10.2022


Комплект Rotelli Premium SL 1300 Мінімальний
 

319€
 279€
Замовити

Електропривод Rotelli
Premium SL 1300 зі вбудованим
блоком управління,
вбудованим радіоприймачем та магнітними кінцевими
вимикачами – 1 шт


привод Rotelli Premium SL 1100

 

Пульт дистанційного управління чотирьохканальні Neo – 2 шт

Монтажный комплект


Комплект Rotelli Premium SL 1300 Мінімальний
 

357
 317€
Замовити

Електропривод Rotelli
Premium SL 1300 зі вбудованим
блоком управління,
вбудованим радіоприймачем та магнітними кінцевими
вимикачами – 1 шт


привод Rotelli Premium SL 1100

 

Пульт дистанційного управління чотирьохканальний Neo – 2 шт

Монтажный комплект

 

Зубчата рейка
GEAR RACK 1000*30*8 мм (4 м)

Монтажный комплект


Комплект Rotelli Premium SL 1300 Максимальний
 

387€
 347€
Замовити

Електропривод Rotelli
Premium SL 1300 зі вбудованим
блоком управління,
вбудованим радіоприймачем та магнітними кінцевими
вимикачами – 1 шт


привод Rotelli Premium SL 1100

 

Монтажный комплект – 1 шт

Монтажный комплект

 

Зубчата рейка
GEAR RACK 1000*30*8 мм (4 м)

Монтажный комплект

 

Пульт дистанційного управління чотирьохканальний Neo – 2 шт

Пульт дистанционного управления Neo

 

Сигнальна лампа Lampada – 1 шт

Сигнальная лампа Lampada

 

Фотоелементи Sensore – 2 шт

Фотоэлементы Sensore

Чому Rotelli Premium 1300 сьогодні топ-продажів:

1. У нього реально потужний двигун – 500Вт з тяговим зусиллям 43Нм. Йому вистачить сил для переміщення стулки вагою до 1300кг у будь-яку погоду, навіть в тридцятиградусний мороз.

двигун Rotelli Premium 1300

2. У редукторі цієї моделі немає ні єдиної пластикової або силуминовой деталі – тільки загартована сталь. Він витримає будь-які навантаження, а також мороз і жару.

редуктор Rotelli Premium 1300

3. Привід оснащений безконтактними магнітними кінцевими вимикачами, що гарантує безперебійну роботу автоматики, як влітку, так і взимку.

геркон в приводі Rotelli Premium 1300

4. Блок управління цієї моделі створений конструкторами «для людей» - він має усі необхідні опції, але не переобтяжений нікому не потрібними функціями, простий в налаштуваннях і повністю готовий до роботи – підключай привід до електромережі і відкривай ворота з пульта.

блок управління Rotelli Premium 1300

5. Зубчаста рейка – у комплекті. Виробники рідко включають в комплектацію цей елемент, і ціна такого комплекту може здатися привабливішою, але без рейки відкатні ворота не зможуть працювати в автоматичному режимі і Вам доведеться купити її у будь-якому випадку.

зубчаста рейка

Ми пропонуємо 4м сталевої оцинкованої рейки у відрізках по одному метру, що зручно для перевезення і монтажу. Її вистачає для отвору шириною 3м, а якщо Вам треба більше – можна докупати необхідне число відрізків.

Розрахувати необхідну Вам довжину зубчастої річки можна так:

Довжина зубчастої рейки = довжина стулки + 1 метр.

зубчаста рейка на воротях

АКЦІЯ!

Пропонуємо Вам узяти привід Rotelli Premium 1300 «випробувальний термін» - Ви встановлюєте його на свої ворота і впродовж року вирішуєте: подобається Вам його робота або ні.

Якщо подобається, залишаєте устаткування собі, а якщо ні – повертаєте його нам, причому вже «б/у».

Зобов'язуємося в цьому випадку відшкодувати його вартість в повному об'ємі.

ГАРАНТІЇ І СЕРВІС:

На цю модель діє гарантія 4 роки, а на її редуктор – 10 років.

Це безпрецедентна гарантія на ринку ворітної техніки!

У надійності устаткування ми упевнені, тому беремо його на гарантійне і післягарантійне обслуговування в нашому постійно діючому сервісному центрі. Фахівці, а також склад із запчастинами і комплектуючими у нас є.

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА:

Цю модель ми доставимо за наш рахунок до зручного Вам відділення компанії-перевізника, які працюють сьогодні навіть в найменших містах. Відправку замовлень після узгодження заявки здійснюємо протягом доби.

Допоможемо в самостійній установці автоматики Rotelli – у комплекті з приводом пришлемо свою авторську інструкцію з усіма схемами і роз'ясненнями, а також забезпечимо консультації наших фахівців в процесі монтажу устаткування і його експлуатації.

Власноручна установка автоматики забезпечить Вам економію на оплаті послуг сторонньої організації порядку 50€, при тому, що ця робота займає в середньому 2,5 години.

Бонуси і подарунки нашим клієнтам:

Ціна автоматики рекомендована її виробником – ми офіційно представляємо бренд Rotelli в Україні, тому вартість купівлі у нас така сама, як і на самому заводі, тільки Вам не доведеться витрачатися на доставку з Італії.

Передоплату робити не треба – Ви можете перевірити вміст своєї посилки перед тим, як сплатити своє замовлення.

При купівлі фурнітури для відкатних воріт подаруємо детальне креслення цих воріт з вказівкою кількості необхідних матеріалів і детальну інструкцію для їх самостійного виготовлення.

Перейдіть по посиланню і переконайтеся: Ви дійсно можете самостійно змонтувати цю модель

Далі я розповім про привід Rotelli Premium 1300 детальніше, і навіть розберу його, щоб Ви змогли побачити якими силами він збирається рухати стулку вагою 1,3т причому, незважаючи на сніг і мороз.

Для зручності я розбив цю статтю на тематичні блоки, і Ви можете відкривати їх у будь-якому порядку.

1. Де роблять автоматику Rotelli, і який у неї зв'язок з піцою

2. Технічні характеристики Rotelli Premium 1300

3. Призначення моделі згідно заявленої інтенсивності

4. Двигун приводу і запас потужності

5. Редуктор

6. Система кінцевих вимикачів

7. Блок управління

8. Елементи комплектації автоматичної системи

9. Висновки і рекомендації

Якщо читати усе це лінь - відкривайте відразу останній розділ, а якщо буде щось не зрозуміло: або відкриєте необхідний блок, або просто подзвоните нашому фахівцеві і поставите питання, що цікавлять.

Хто бажає, щоб ми самі передзвонили, може залишити у формі для реєстрації свій номер і наш інженер-монтажник незабаром набере Вас.

Для тих, кому зручніше отримати консультацію письмово, є можливість поставити питання фахівцеві і отримати відповідь на свою електронну пошту :

1. Де роблять автоматику Rotelli, і який у неї зв'язок з піцою

Автоматику Rotelli збирають на батьківщині її винахідника Паоло Мануццо, тобто в Італії, а якщо конкретніше, завод розташований недалеко від Віченци. Ці місця називають «Апеннінською силіконовою долиною», оскільки там розробляють комп'ютерне забезпечення і розвивають технології. Скажімо, щось подібне до технопарку, в якому працюють безліч великих і дрібних підприємств, у тому числі збирають ворітну техніку.

Віченца

Виробництво автоматики Rotelli засноване на базі колишнього заводу складних металовиробів. Там було усе необхідне (токарні і фрезерні верстати з ЧПУ і устаткування по намотуванню двигунів), тому великі корпорації розміщували замовлення на виготовлення партій електроприводів з потужними моторами і металевими редукторами, а потім на ці приводи клеїли фірмові лейблы і переконливі цінники.

З часом завод почав збирати власну автоматику, з такими ж потужними движками і надійними редукторами, в яких не застосовуються пластикові шестерінки, наштамповані в прес-формах. Прославлений лейбл на них не стоїть, тому вартість автоматики з етикеткою «Rotelli» значно дешевше за ту, яку вони ж збирають для великих корпорацій.

Що ж до зв'язку з піцою: в мережі Internet «гуляють» статті про те, що заводу по складанню електроприводів Rotelli не існує, з такою назвою в Італії тільки мережа піцерій, а якусь техніку з подібним логотипом збирають в Китаї.

Створити слух найпростіше на базі якоїсь реальної інформації, просто не договорюючи правди – у Італії дійсно є мережа ресторанів під назвою «Rotelli», але окрім піцерії ще є виробництво машинної олії з такою ж назвою, мережа магазинів дорогого взуття і жіночих сумочок, марка макаронних виробів, художня галерея, герб і так далі

Річ у тому, що італійське слово «rotellina» переводиться як «колесо», тому усі виробники, які якимсь чином асоціюють свою продукцію з рухом або чимось круглим використовують цю ідею в назві.

У китайців назви дещо інші, але якщо говорити про виробництво ворітної автоматики, в Піднебесній її збирають як відомі і знамениті європейські бренди, так і самі китайці.

Якщо чесно, прописка заводу ніяк не впливає на техніку, тому дивитися треба на її робочі і технічні характеристики. Наприклад, по надійності і потужності з італійськими приводами ROTELLI може порівнятися тільки автоматика китайської марки Miller Technics, якщо говорити про продукцію в прийнятному для нас, українців, ціновому сегменті.

2. Технічні характеристики Rotelli Premium 1300

Технические характеристики:

Значення:

Електроживлення, В (змінний струм 50-60 Гц)

230

Живлення двигуна, В (змінний струм 50-60 Гц)

230

Максимальна паспортна вага стулки, кг

1300

Вживана потужність, Вт

500

Тягове зусилля, Нм

43

Вживаний струм, А

2,2

Інтенсивність використання, %

50

Швидкість руху стулки, м/хв

12

Швидкість обертання двигуна, оборотів/хвилину

1400

Класс захисту корпуса, IP

44

Рабоча температура, ˚С

–25 - +60

Термозахист, ˚С

150

Конденсатор, мкФ

16

Маса привода, кг

15,0

Габарити, мм

270х145х350h

3. Призначення моделі згідно заявленої інтенсивності

Призначення моделі електроприводу прийнято визначати необхідною частотою відкривання і закривання воріт, при цьому габарити самих воріт значення не мають.

Деякі виробники вказують допустиму кількість добових або годинних циклів, але частіше призначення приводу визначається його розрахунковою інтенсивністю.

Інтенсивність використання – це процентне співвідношення допустимого часу роботи механізму і обов'язкового відпочинку.

Для воріт приватного будинку або дачі, які відкриваються кілька разів в день, застосовуються побутові моделі приводів з інтенсивністю до 40%, а для воріт з багатьма незалежними користувачами (підприємства, офіси, багатоквартирні будинки) потрібна промислова техніка з інтенсивністю 70-100%

Використання приводу Rotelli Premium 1300 – 50%. Це означає, що за умовну годину механізм може працювати не більше 30 хвилин (з перервами), а ще стільки ж часу йому необхідно для охолодження. Таку техніку можна назвати напівпромисловою.

Ця модель точно підійде для будь-яких воріт відкатного типу в приватному секторі, а також може використовуватися для будинку на декілька хазяїв або невеликого офісу.

Двигун цього приводу працює від змінного струму напругою 230В. Це означає, що він нагрівається під час роботи і не може використовуватися довгий час безупинно, як низьковольтні мотори з живленням 24В постійного струму.

При цьому движки 230-вольтів набагато потужніші.

На фото два приводи з різним живленням двигунів: ліворуч (маленький движок) модель з низьковольтним живленням, а праворуч – 230-вольт:

приводи з різним живленням двигунів

мотори 24-вольтів не нагріваються і можуть працювати практично без перерв, відпочиваючи під час проїзду транспорту через отвір воріт, але високу потужність можуть пред'явити тільки дуже дорогі моделі, в яких використовуються більше габаритний і складний мотор, щітковий вузол, ротор з обмоткою і дорогий потужний трансформатор.

Також бувають мотори 230-вольтів з високою інтенсивністю використання, але теж дуже дорогі, оскільки вони складніші (частіше з живленням 380В), і в них застосовується система охолодження двигуна.

В принципі, мотор Rotelli Premium 1300 не згорить, якщо навіть Ви почнете ганяти його з високою інтенсивністю, оскільки ця модель має термозахист і при нагріванні до 150°С він просто відключиться, але експлуатація будь-якої техніки в авральному режимі недопустима, оскільки це вимотує її ресурс.

Ресурс автоматики для воріт – ця закладена конструкторами розрахункова кількість робочих циклів на відкривання і закривання. У промислових моделей ресурс в рази вищий, ніж у побутових, але вони і набагато дорожче коштують.

Не переживайте, після проходження ресурсних маневрів техніка не повинна зламатися – це не отмерянное число циклів, а рекомендація для технічного огляду.

Якщо Ви утруднюєтеся визначити необхідну інтенсивність приводу для своїх воріт, краще порадьтеся з нашим фахівцем – у цьому питанні в переплату виливаються як недобір, так і перебір по інтенсивності.

Погодьтеся, ворота приватного будинку Ви не відкриватимете частіше, ніж це треба, і запас інтенсивності використати не зможете, але якщо відсотків виявиться замало, техніці доведеться працювати з перевантаженнями, що приведе до передчасного її зносу і заміна знадобиться не через багато років, а дуже скоро.

4. Двигун приводу і запас потужності

Виробник заявляє, що потужність приводу Rotelli Premium 1300 складає 500Вт при тяговому зусиллі 43Нм (Ньютон*метр). Цифри переконливі, тому потребують перевірки.

Ми працюємо з ворітною автоматикою вже більше 10 років, і за цей час доводилося бачити все що завгодно – багато виробників в технічних характеристиках заявляють деяку «максимальну» потужність, яка ніяк не відбиває реальних можливостей приводу.

Річ у тому, що в законодавстві ЄС, при усій його зарегульованості, немає чітко виписаного механізму визначення потужності автоматики, яка вказується в паспортних даних моделі. Це дозволяє на цілком законних підставах написати будь-яку цифру: можна реальну, а можна пікову, після досягнення якої мотор згорить.

Реальна (номінальна) потужність двигуна визначається за багатьма критеріями, навіть візуально. Тут існує пряма залежність: чим важче і габаритніше мотор, тим він потужніший.

двигуни

«Наш» движок в цьому ряду серед двох найбільших: його вага 4,5кг (у найменшого маса 1,8кг). Габарити і вагу двигуна нескладно визначити по вазі самого приводу, оскільки «переварити» серйозне зусилля потужного мотора може тільки масивний і надійний сталевий редуктор.

Наприклад, привід Rotelli Premium 1300 важить 15,0кг, тоді як привід, з якого ми дістали найменший двигун, важить усього 4,5кг.

Про можливості мотора може свідчити товщина валу двигуна – тут теж має місце пряма залежність і чим масивніше вал, тим потужніше мотор. На фото сталевий вал Premium 1300 (його товщина складає більше 20мм):

вал двигуна Rotelli Premium 1300

Щоб Вам було зрозуміло багато це або мало, заміряємо вал іншої моделі: він має товщину 8,0мм, причому мотор передбачає наявність спеціальної проточки для стопорного кільця, і в цьому місці товщина валу складає усього 6,0мм.

Навіть не найпотужніший движок при запуску реверсу зрізує тонкий вал одним рухом, а реверс запускає система виявлення перешкод руху воріт: в усіх сучасних приводів є система реагування на перешкоду, яка задає стулці зворотний хід, якщо та в щось упреться.

Ця поломка передбачає повну заміну двигуна – Ви не приклеїте вал на місце, а движок коштує порядку 150-200€.

вал двигуна приводу для відкатних воріт

Тобто, якщо мотор має серйозне тягове зусилля, йому потрібний товстий вал із загартованої сталі, інакше движок проведе операцію по самоліквідації.

У паспортних характеристиках приводу є ще два «що говорять» параметра: швидкість обертання валу і місткість конденсатора.

Вал двигуна Ротелли обертається із швидкістю 1400 обертів за хвилину. Секундна стрілка годинника має швидкість 1 об/хв, DVD-програвач обертає диск у внутрішнього краю із швидкістю 630 об/хв, а турбіна генератора – 3000-3600 об/хв. Для ворітної автоматики це пристойна швидкість – половина швидкості турбіни.

Далі можна поглянути на пусковий конденсатор, вірніше, на його місткість. Найчастіше в недорогих італійських приводах, які користуються в нашій країні популярністю, ми знаходимо конденсатори на 6-8мкФ (мікрофарад). Якщо Ви бачите в технічних характеристиках моделі заявлену потужність 300-500Вт, і місткість конденсатора складає до 10мкФ, є причини засумніватися в «моще» такого мотора.

У приводі Rotelli Premium 1300 ми виявили конденсатор на 16мкФ, а для розуміння різниці я покажу конденсатор «конкурента», який ми розбираємо сьогодні разом з нашою піддослідною моделлю:

конденсатор Rotelli Premium 1300

Наостанок пропоную визначити номінальну потужність мотора Premium 1300 розрахунковим шляхом, як твір показників напруги живлення двигуна і споживаного струму :

230В х 2,2А = 506Вт.

Як бачите, Rotelli вказує саме номінальний параметр потужності, який під навантаженням збільшуватиметься.

Усі лабораторні дослідження підтвердили заявлені параметри потужності двигуна цієї моделі, тому немає сумнівів, що цей мотор дійсно може переміщати стулку воріт вагою 1,3т.

А тепер «ложка дьогтю»: максимальні габарити стулки ніколи не є прийнятними для установки на них автоматики. Виробник вказав можливості механізму, а не відповідну для штатної роботи вагу воріт.

На фото Леонід Тараненко – він штовхає вагу 272,5кг (світовий рекорд), але погодитеся, ходити з цією штангою постійно він не зможе.

Тараненко штовхає штангу

Той же принцип застосований до всього «максимальному», тому експлуатувати техніку на піку її можливостей не рекомендується, а за межами цих можливостей просто заборонено.

Для чого я це пишу? При виборі автоматики не можна брати привід для стулки з «чистою» її вагою, оскільки механізму доведеться долати ще і додаткові навантаження, які зроблять ворота важче. Наприклад, якщо полотно обледеніє або в декоративні елементи стулки наб'ється сніг, треба додати масу цих «доважків».

Роботи автоматиці додають вітер, мороз (фурнітура примерзає) і навіть тугий хід стулки. Спробуйте задати їй прискорення однією рукою і подивіться, як вона рухається за направляючим профілем: якщо зусилля знадобилося невелике і хід полотна плавний, означає все гаразд. Якщо ж Вам самому важко зрушити ворота з місця, техніка це не виправить, так Ви просто її угробите.

Причиною тугого ходу може бути погана фурнітура – за кривим профілем на горбатих колесах складно добитися легкості, тому монтувати автоматику на ворота з такою фурнітурою категорично не рекомендується – краще заміните її.

фурнітура для відкатних воріт

Про правила і секрети підбору ворітної фурнітури можна прочитати у відповідному розділі цього сайту.

Якщо визначити вагу своєї стулки з усіма додатковими навантаженнями Вам складно, можете доручити це нашому фахівцеві. У рамках безкоштовної консультації для відвідувачів цього сайту він розрахує консолідоване навантаження Ваших воріт з урахуванням вітрового параметра Вашого регіону, а також площі і особливостей конструкції.

5. Редуктор

У усіх приводах виробництва Ротеллі застосовуються мотори-редуктори черв'ячного типу.

мотор-редуктор черв'ячного типу

Основними відмінними рисами редуктора цього типу є компактність, безшумна робота і нереверсивна (безповоротність). Це означає, що при зупинці двигуна зубчасті передачі залишаються в жорсткому зачепленні між собою і механізм фактично блокується сам і блокує ворота.

Бонусом цієї особливості для Вас є блокування воріт: їх ніхто не зможе відкрити навіть без замку. Для зняття такої фіксації Ви можете задіяти спеціальний механізм на приводі, але він вимагає окремої розповіді, тому про нього трохи далі.

Принцип роботи черв'ячного мотор-редуктора виглядає так: на роторі двигуна встановлюється сталевий черв'як, який обертає внутрішню (ведучу) шестерню черв'ячної пари, а провідна шестерня передає момент, що крутить, за допомогою сталевого валу зовнішній (веденою) шестерні.

зубчасті передачі

Далі зовнішня шестерня за допомогою зчеплення із зубцями зубчастої рейки перетворить зусилля двигуна в поступальну ходу стулки воріт.

Стулка у нас передбачається важка (до 1,3т), значить, редуктор для такої роботи потрібний важкий і дуже міцний.

Черв'як редуктора цієї моделі обертається на двох шарикопідшипниках закритого типу (більшість виробників застосовують пластикові втулки). Ні для кого не секрет, що навантаження підшипник витримає в рази більшу, ніж втулка, а термін його служби в десятки разів більший.

підшипник на валу

Зазвичай для зносостійкості вузла черв'як редуктора роблять з міцного матеріалу, в даному випадку це загартована сталь.

Черв'ячна пара складається з двох шестерень на сталевому валу:

Черв'як мотор-редуктора

Шестерні, як Ви розумієте, виконують важку роботу, відповідно, мають бути супер-міцними. Ротеллі використовує тільки сталь, але прийнятним варіантом можуть бути також зносостійка бронза і латунь.

На жаль, такі моделі зустрічаються все рідше, а пластик і силумін в редукторах ворітної автоматики – все частіше.

Виробництво сталевих шестерінок справа морочлива: їх спочатку треба відливати, а потім обробляти на токарному і фрезерному устаткуванні, причому обробку потрібно точна.

Завод Rotelli має відповідне устаткування і фахівців, але великі концерни роблять величезну кількість ворітної техніки і обточувати кожну шестерінку там ніхто не буде – пластик і силумін просто штампуються в прес-формах без подальшої обробки.

В результаті ринок заповнений автоматикою з редукторами з полімерів і продукту порошкової металургії – силуміну.

редуктор приводу для відкатних воріт

Така автоматика теж працюватиме, але у неї своя сфера застосування – легкі ворота, розташовані в регіоні з теплим і м'яким кліматом, наприклад, субтропічним або середземноморським.

Для роботи в Україні пластик не годиться по допустимій температурі його експлуатації (от-20°С до 50°С).

Якщо хоч би на годину стане холодніший, а таке буває навіть в Херсоні і Одесі, полімери можуть змінити властивості «капронових» на «скляні». Простіше кажучи, пластмасову шестерню, яка перемерзла, Ви зможете зламати голими руками.

Під прямими сонячними променями предмети нагріваються набагато вище за максимальну температуру повітря, яку повідомляють синоптики. Перегрівши пластмаси може спровокувати зміну її геометрії під навантаженням, а «квадратна» шестерня гарантовано заклинить мотор-редуктор.

Силумін - це окрема історія, оскільки він формально вважається металом (алюмінієвий сплав), але фактично з металом його об'єднує тільки колір: він навіть не магнітиться. Силумін не втрачає міцність при високій або низькій температурі, оскільки спочатку її не має.

У зовнішньої шестерні з цього матеріалу мало шансів зберегти усі зуби «співпраці» із сталевою зубчастою рейкою.

Повернемося «до наших баранів» і подивимося на шестерні редуктора Rotelli Premium 1300 :

шестерні Rotelli Premium 1300

Обоє зроблені із загартованої сталі. На внутрішній шестерінці Ви бачите паз – це частина механізму для ручного розблокування приводу.

Може таке статися, що Вам треба зняти фіксацію з воріт (немає пульта або відключена електрика, наприклад) і відкрити стулку вручну. Для цього на самому приводі є замочна щілина, закрита захисним клапаном :

механізм ручного розблокування

Усередині це виглядає таким чином: провідна шестерня редуктора з'єднується з валом за допомогою сталевої шпонки, яка входить в паз цієї шестерні і утримується в нім пружиною :

механізм розблокування Rotelli Premium 1300

Коли Ви повертаєте важіль щоб зняти фіксацію, пружина стискається і випускає шпонку з паза – передачі виходять із зачеплення, і Ви можете переміщати стулку руками.

Після повернення приводу в автоматичний режим пружина знову притискає шпонку до шестерні, але не вставляє її в паз, а притискує там, де вийшло. Якщо запустити мотор, шпонка заскочить на своє місце, але на високих обертах.

Щоб завести її в паз в нормальному режимі досить трохи гойднути стулку перед початком роботи - до характерного клацання, але багато хто забуває це зробити, і шпонка раз по раз влітає в паз на оборотах.

Загартована сталь це витримує, але пластику доводиться туго і після першої ж помилки доведеться міняти редуктор з полімерними шестернями.

Тобто, сталеві шестерні гарантують Вам, що редуктор не вийде з ладу при некоректній експлуатації механізму для ручного розблокування, але все-таки краще заводити шпонку в паз акуратно.

Ще один момент: в механізмі достатня кількість консистентного мастила :

мастило редуктора Rotelli

У неї хороші змащуючі параметри, не загусає взимку і заводського мастила вистачає на увесь період експлуатації механізму, тобто Вам не припаде нічого розбирати і змащувати.

Ми, до речі перевіряли її на морозі: консистенція при -20°С практично не змінилася, змащуюча здатність збереглася повною мірою.

Давайте підведемо підсумки: в редукторі Rotelli Premium 1300 просто нічому зламатися. Він масивний і важкий, зроблений на совість, причому повністю із загартованої сталі.

Я вже писав, що ми працюємо з ворітною автоматикою більше 10-ти років, і доки не зустрічали техніку Rotelli зі зношеними деталями.

Гарантія на цей привід – 4 роки, а на його редуктор ми даємо гарантію 10 років!

Якщо залишилися питання – дзвоніть або замовляйте зворотний дзвінок і отримайте консультацію професіонала абсолютно безкоштовно.

6. Система кінцевих вимикачів

Кінцеві вимикачі – це система інформування блоку управління про те, що ворота повністю відкрилися або закрилися (коли блок управління отримує відповідний сигнал, він відключає двигун, і стулка зупиняється).

У приводі Rotelli Premium 1300 виробник використовує магнітну (безконтактну) систему кінцевиків. Працює вона таким чином: з двох сторін зубчастої рейки по краях кріпляться два різнополярні магніти (вони йдуть в комплекті постачання), а усередині приводу встановлені два спеціальні датчики, налагоджені уловлювати поле відповідного магніта – геркони.

кінцеві вимикачі Rotelli Premium 1300

Самі геркони запаяні в скляні колби з інертним газом і поміщені у власний захисний корпус – так вони повністю ізольовані від дії довкілля і здатні сприймати тільки магнітне поле.

Коли стулка доїжджає до приводу, відповідний геркон уловлює поле одного з магнітів на рейці і посилає блоку управління сигнал про закінчення маневру.

Більшість виробників автоматики поставляють на український ринок моделі з дешевшою механічною системою кінцевих вимикачів – у них замість магнітів на зубчасту рейку кріпляться два металеві кронштейни, які контактують з пружинкою, що стирчить з корпусу приводу:

механічні кінцеві вимикачі

Ця пружинка ув'язнена між двома мікровимикачами, і коли один з кронштейнів на неї натискає, вона відгинається в певну сторону і так зупиняє рух.

Механічна система нормально працює в країнах, де немає снігової і морозної зими, а в Україні пружинка має звичку примерзати до одного з вимикачів і блок управління не слухає Ваші сигнали про початок руху воріт, оскільки кінцевики говорять йому «приїхали». Крім того, пружинка збирає сніг із зубчастої рейки, доки отримана снігова грудка не відігне її. В цьому випадку ворота зупиняються через пару сантиметрів.

Тобто, автоматика з механічними кінцевиками може працювати в нашій країні, але усю зиму перед тим, як відкрити ворота Вам доведеться вичищати сніг з рейки і відігрівати пружинку (електрофен підійде).

Геркон в магнітній системі не знає про температуру за бортом і не бачить механічних перешкод на зразок снігу на рейці – він зупинятиме стулку, тільки уловивши магнітне поле «свого» магніта, тому навіть якщо сам привід буде повністю засипаний снігом – ворота продовжать нормально працювати в автоматичному режимі:

ворота взимку

7. Блок управління

Практично усі електроприводи для відкатних воріт оснащені вбудованими всередину корпусу блоками управління – модель Rotelli Premium 1300 теж має вбудований блок, причому він поміщений ще і у власний захисний корпус з прозорого пластика.

блок управління в корпусі приводу Rotelli Premium 1300

Блок разом з його корпусом легко можна зняти з кронштейна і під час монтажу не стояти перед ним навколішки і не лежати.

Пластикова кришка теж знімається, якщо Вам потрібний доступ до плати управління, а для корекції налаштувань є спеціальне віконце в цій кришці.

знімний блок управління Rotelli Premium 1300

Сам блок управління розташований в корпусі приводу вертикально – це гарантує повний захист плати управління від ушкодження конденсатом або пилом:

блок управління Rotelli Premium 1300

Ми часто зустрічаємо плату, що лежить під кришкою приводу горизонтально, і це спрощує налаштування, оскільки все добре видно. Проте під час роботи мотора усередині корпусу утворюється конденсат внаслідок різниці температур і, збираючись в краплі, він падає на горизонтальну поверхню, внаслідок чого, рано чи пізно, струмопровідні доріжки плати окислюються від вологи.

Окрім конденсату на горизонтальній поверхні збирається пил. Міра захисту оболонки корпусу стандартна для автоматики відкатних воріт: IP 44. Це означає, що механізм захищений від бризок, що розлітаються у будь-якому напрямі, і всередину не зможуть проникнути тверді предмети діаметром ≥1мм (дроти, болтики і так далі), але дрібний пил цілком може осідати на горизонтальних поверхнях.

Через отвори для кабелів іноді в корпус автоматики проникають дрібні комахи, і навіть гризуни – усім зручно оселитися на теплій горизонтальній платі, але живність не розуміє, що продуктами своєї життєдіяльності вона знищує цей «теплий будиночок», і плата управління робиться непридатною.

На вертикальній поверхні плати волога і пил не накопичуються, а мамі-мишці незручно вивести потомство, тому нічого з нею не статися в процесі експлуатації автоматики. До речі, в корпусі блоку управління Rotelli Premium 1300 є дві гумки ущільнювачів в отворах для кабелів, які не дозволять проникнути всередину навіть мурашкам.

Сама плата управління Rotelli Premium 1300 влаштована на подив просто: на ній три dip-перемикача режимів роботи, чотири резистори і всього одна кнопка Code (для запису пультів дистанційного керування в пам'ять радіоприймача).

плата управління Rotelli Premium 1300

Dip-перемикачами регулюється режим роботи :

- перший активує автоматичне закривання стулки;

- другий – уповільнення на фініші;

- третій – регулювання швидкості на старті (плавний пуск).

Резисторами виставляється:

- Force – потужність двигуна;

- Auto – час, через який ворота закриються автоматично (якщо включена ця функція);

- Time – час роботи приводу;

- VR1 - чутливість датчика виявлення перешкод.

Ось таким чином можна виставити все, що в принципі корисно в автоматиці.

Ця розумна і абсолютно проста плата настроюється один раз – установки не злетять від стрибка напруги або під час грози, як це постійно відбувається з електронними платами сучасної автоматики.

Налаштування виставимо ми в ході передпродажної підготовки, тому Ви отримаєте техніку повністю готовою до роботи – просто встановіть привід на основу, підключіть електрику і Ваші ворота автоматизовані і працюють з пульта.

Так практично усі наші клієнти і поступають. Якщо ж Вам знадобляться що-небудь змінити, це не стане проблемою, оскільки клеми на платі знімні, що дозволяє при необхідності діагностики або ремонту не відключати дроту, а просто зняти роз'єм.

знімні клеми плати управління Rotelli Premium 1300

Процесор, до речі теж можна зняти і замінити – якщо привід постраждає від удару блискавки, постраждає саме процесор. Він поставляється виробником в запчастинах, причому в нім є потрібна програма. Інші виробники не дадуть Вам можливості так заощадити, і доведеться замінити усю плату.

У блок Rotelli Premium 1300 також вбудований універсальний радіоприймач, працюючий на частоті 433,92МГц і готовий запам'ятати сигнали 10-пультов. Якщо Вам треба більше передавачів, це не проблема – можна підключити зовнішній двоканальний приймач REC-2.

Доступне підключення сигнальної лампи і фотоелементів для безпечної роботи воріт – не слід забувати, що модель призначена для важкої стулки.

Якщо ця модель підходить Вам по габаритах воріт і необхідної інтенсивності роботи, проблем з її налаштуваннями і підключенням точно не передбачається – ми пришлемо привід повністю запрограмованим і подаруємо свою авторську інструкцію по його монтажу.

По-перше, з нею Ви точно впораєтеся з монтажем без залучення сторонніх фахівців – усі роботи займають приблизно 2,5 години.

По-друге, самостійний монтаж заощадить Вам 50€ - так монтажники оцінюють свої послуги.

Можливо, Ви не знайшли відповіді на якесь питання про можливості і налаштування приводу. Це не страшно – наші фахівці завжди готові відповісти на Ваші питання в телефонному режимі.

8. Елементи комплектації автоматичної системи

Обов'язковими елементами для автоматизації відкатних воріт є:

- електропривод;

- зубчаста рейка;

- система для управління воротами.

Електропривод Rotelli Premium 1300 поставляється в характерній для цього виробника картонній упаковці світло-коричневого кольору:

Упаковка Rotelli Premium SL 1300

Усередині коробки знаходяться сам привід, монтажна основа з оцинкованої сталі, кріпильні елементи, а також ключі для розблокування вручну:

Упаковка Rotelli Premium SL 1300

Зубчаста рейка кріпиться прямо до стулки і потрібна для перетворення обертального моменту двигуна приводу в поступальну ходу воріт через зчеплення зубців приводу і рейки. Відповідно, модуль їх зубів повинен співпадати і для цієї моделі потрібна рейка з модулем М4.

зубчаста рейка

Ми включаємо в комплектацію чотири відрізки сталевої оцинкованої зубчастої рейки по 1м – такі відрізки зручні при транспортуванні і дозволяють набрати необхідну Вам довжину. Чотирьох метрів рейки вистачає для триметрового проїзду (її треба на 1м більше, ніж довжина Вашої стулки), а якщо у Вас стулка довша, можна добрати необхідну кількість метрових шматків.

Матеріал, з якого зроблена рейка, має значення – це має бути сталь (бувають пластикові), оскільки сталева зовнішня шестерня приводу прорідить зуби полімерної рейки на перших же маневрах.

Система управління воротами може бути який завгодно : ключ-кнопка, клавіатура, система транспондерных карткових пропусків, ключ-вимикач, але найзручнішим варіантом було і залишається радіоуправління від пульта-передавача на вбудований у блок управління приймач.

Ми включаємо в мінімальну комплектацію два чотирьохканальних брелока Neo з динамічним типом кодування :

пульти Neo

Динамічний тип кодування унеможливлює клонування радіосигналу на сторонній передавач, оскільки кожного разу плаваючий код має зовні іншу комбінацію.

Чотирьохканальний передавач дозволяє прописати на кожну з чотирьох кнопок або окремі команди, або ще три автоматичні системи (окрім домашніх воріт ще гаражні або робочі, шлагбаум, роллеты і тому подібне).

Якщо двох брелоков Вам недостатньо (пульти потрібні для кожного користувача по одному плюс запасний), вбудований приймач дозволяє занести в пам'ять 10 передавачів. Якщо треба більше – можна підключити зовнішній приймач.

Перерахованих елементів вистачає для автоматизації відкатних воріт, але ми рекомендуємо встановити ще аксесуари безпеки, оскільки Ваша стулка важить близько тонни, і якщо затисне когось в отворі, мало не покажеться.

Привід Rotelli Premium 1300 оснащений системою виявлення перешкод і якщо стулка упреться в щось, блок управління зупинить рух і дасть короткий реверс, але «перешкода» встигне отримати чутливий удар. Якщо перешкодою виявиться машина, ворота можуть подряпати її, але якщо це буде дитина – все значно гірше.

Існує єдина система безпеки, яка зупиняє ворота не в результаті зіткнення, а саме попереджає сам удар – це фотоелементи.

фотоелементи Sensore

Вони є інфрачервоними датчиками, які встановлюються в отворі воріт один навпроти одного і один з них (світлодіод) направляє на другий (фотодіод) невидимий нашому оку промінь.

фотоелементи на воротях

Якщо цей промінь уривається, блок управління зупиняє рух, а якщо стулка закривалася, вона відкриється.

Сигнальна лампа Lampada є проблисковим маячком помаранчевого кольору, який починає блимати одночасно з початком роботи приводу.

Це звичний і всім зрозумілий сигнал про роботу в зоні доступу механізму, що рухається, тому лампа зазвичай кріпиться на опорному стовпі, щоб її було видно і з вулиці, і з двору.

сигнальна лампа Lampada

У цього аксесуара є ще додаткові корисні опції:

По-перше, вбудована антена, що збільшує радіус дії пультів дистанційного керування.

По-друге, вона інформує Вас, чи можна проїздити у відкритий отвір. Річ у тому, що в темний час доби складно зрозуміти що стулка рухається, а якщо Ви бачите відкриті ворота, але лампа блимає, означає проїздити не можна – інший користувач зі свого пульта послав сигнал «закрити ворота».

Зверніть увагу: сам електропривод Rotelli Premium 1300 італійського виробництва, але пропоновані нами в комплекті з ним аксесуари – китайські.

Ми навмисно здешевлюємо автоматику за рахунок такої заміни фірмових фотоелементів, лампи і навіть пультів китайськими аналогами, які посилають покладені ним сигнали нічим не гірше за брендових.

В середньому італійський брендовий пульт-брелок коштує 25€, а китайський - 10€. Різниці в роботі Ви не відчуєте, а враховуючи, що пультів треба декілька штук, економію явно зможете відчути.

Якщо залишилися питання по можливій комплектації, або хочете інші моделі аксесуарів – наш менеджер відповість на усі питання, і запропонує все, що є на українському ринку.

9. Висновки і рекомендації

У цій статті ми розглянули італійський електропривод для автоматизації відкатних воріт вагою до 1,3т – Rotelli Premium 1300. Можемо резюмувати:

1. Виробником вказана максимальна вага стулки, яку може переміщати цей механізм – це 1300кг, але Ви повинні розуміти, що ворота можуть обледеніти, в ніші може набитися сніг, може примерзнути фурнітура і так далі – з урахуванням цих «доважків» стулка буде важча.

Крім того, працювати з максимальним зусиллям шкідливо для будь-якої техніки – залишайте невеликий запас потужності.

2. Інтенсивність використання моделі складає 50%, таку техніку прийнято умовно називати напівпромисловою. Вона може встановлюватися на будь-які ворота в приватному секторі, двори будинків на декілька хазяїв або невеликих офісів, але для підприємств, де ворота відкривати і закривати треба часто, цей привід не підходить - для таких випадків потрібна автоматика з інтенсивністю не менше 70%

Rotelli Premium 1300 не згорить, якщо Вам припаде його «поганяти» - у нього є теплозахист, який відключить мотор коли він нагріється до 150°С, але зловживати витривалістю техніки не коштує.

3. Мотор-редуктор цього приводу є одним з найнадійніших і потужніших на українському ринку ворітної автоматики.

Номінальна потужність двигуна складає 500Вт, і під навантаженням вона збільшуватиметься, а тягове зусилля складає 43Нм – цьому мотору точно досить «мощі» для роботи з такими важкими воротами (до 1,3т).

Ми рекомендуємо протестувати це устаткування на Ваших воротях впродовж року – якщо раптом не сподобається, як воно працює, повернете нам «вживаний» привід, і ми в повному об'ємі відшкодуємо його вартість.

4. Редуктор RotelliPremium1300 можна назвати «невбиваним» - усі до єдиної деталі виконані із загартованої сталі, причому все зроблено настільки надійно і сумлінно, що ми даємо не його гарантію – 10 років.

Впродовж усіх 10 років ми зобов'язуємося обслуговувати його абсолютно безкоштовно в нашому сервісному центрі.

5. Плата управління цієї моделі – зразок турботи виробника про своїх клієнтів. У ній є все до єдиної корисні опції, і жодного «модного навороту», які ускладнюють устаткування, збільшують його вартість і можливість поломок або помилок монтажу.

Простота і готовність плати управління до роботи дає Вам можливість встановити цю автоматику власноручно, і не оплачувати послуги найманих фахівців. Економія на оплаті монтажу складе приблизно 50€.

Щоб Ви не сумнівалися в собі - ми подаруємо Вам свою авторську інструкцію по установці з усіма необхідними схемами і рекомендаціями. З нею Ви гарантовано впораєтеся, незалежно від освіти і технічних знань.

Якщо Ви не зможете самостійно встановити і підключити привід Rotelli Premium – можете повернути його нам і забрати назад свої гроші.

6. Гарантія на цей привід – 4 роки. Це найтриваліша гарантія на ворітне устаткування, яку можна зустріти в Україні, але на редуктор ми даємо гарантію на 10 років.

7. Наша компанія офіційно представляє бренд Rotelli в Україні, тому уся автоматика цього виробника обслуговується в нашому постійно діючому сервісному центрі із складом запчастин. Усі деталі і комплектуючі у нас є, фахівці теж є.

8. Безкоштовні консультації наших фахівців для Вас доступні не лише при виборі і купівлі устаткуванні, але і в процесі його монтажу і експлуатації.

Гарантовано забезпечимо доставку: Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Слов'янськ, Бердянськ, Сєвєродонецьк, Алчевск, Павлоград, Ужгород, Лисичанськ, Єнакієво, Кам'янець-Подільський, Константиновка, Червоний Промінь, Александрія, Конотоп, Стаханов, Умань, Бердичів, Шостка, бровари, Ізмаїл, Артемівськ, Мукачево, Дрогобич, Ніжин, Новомосковськ,, Торез, Червоноград, Первомайск сміє, Калуш, Коростень, Ковель, рубіж, Прилуки.

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.