Передзвоніть мені

Ворота своїми руками-креслення, схеми і ескізи конструкції

Здрастуйте, ця стаття – покрокова інструкція, як зробити ворота своїми руками. Для простоти і наочності ми використовуємо схеми, креслення і ескізи конструкції воріт.

Ми розповімо про етапи виробництва, щоб ви могли максимально точно спланувати, що і навіщо ви робитимете.

Ворота своїми руками;ndash; як виготовити і встановити з профнастила, дерев'яні або ковані?

Є два найпопулярніші типи в’їзних воріт, як їх виготовити ви можете прочитати в статтях вище.

Я вважаю, виготовлення воріт краще зробити самостійно. Річ у тому, що в цьому немає нічого складного. А в наших умовах ціна має, все-таки, певну роль.

Річ у тому, що при самостійному зварюванні ворота виходять дешевші і якісніші.

Ви ж не економитимете на фарбі, якості профнастила і профільних труб… А для монтажної бригади яку ви наймете, кожна копійка на рахунку.

І встановити і зашити ви зможете чим захочете – профлист (профнастил), полікарбонат, дерев'яні, ковані, металеві, з хвірткою або без.

Як вибрати і встановити фурнітуру, комплектуючі і автоматику для воріт

Розрахунок або ціни (кошторис)-установки воріт своїми руками

Давайте спершу прикинемо, скільки знадобитися матеріалів, щоб зробити ворота і яка вийде їх загальна вартість. Нехай стулка розпашних воріт буде розміром 1,5х2 метри.

Для воріт такого розміру знадобитися:

 • ➠ Труба прямокутна 60х30мм – 39,2кг
 • ➠ Труба прямокутна 30х20мм – 21,6кг
 • ➠ Профнастил забарвлений-3м

Вартість металовиробів з чорної сталі близько 20000 гривен за тонну, а ціна за один квадратний метр профнастила приблизно 110 гривен. Тепер порахуємо вартість матеріалів окремо:

 • ➠ Труба прямокутна 60х30мм: 0,0392т*20000грн = 784грн
 • ➠ Труба прямокутна 30х20мм: 0,0216т*20000грн = 432грн
 • ➠ Профнастил забарвлений: 3м*110грн = 330грн

Підсумуємо отримані результати: 784грн 432грн 330грн = 1546грн.

Це ціна за одну стулку, а дві коштуватимуть 3092грн.

Якщо Ви хочете, щоб Ваші ворота були відкатними, необхідно ще купити фурнітуру, вартість якої на сьогодні від 2790 гривен.

Погоджуся, що приведений розрахунок не є дуже точним, тому що не включені саморізи, фарба замки для замикання і так далі, але навіть з ними вартість буде близько 5000 тисяч. Я усе це веду до того, що роблячи ворота самостійно, Ви економите пристойну суму, яка складе чималі гроші, оскільки фірми, які виготовляють ворота, беруть за свої послуги 12-15 тисяч.

Що ж до самого виготовлення, тут теж немає нічого складного і військового. Я наведу приклад виробництва воріт з цегляними стовпами і металевими вставками в них. Звичайно, це не єдиний можливий варіант і Ваші ворота, можуть бути якими завгодно, але я просто хочу показати, що в самостійному виготовленні немає нічого складного.

Ось коротко, що знадобиться виконати:

Викопати ями для фундаментів стовпів :

Ворота своїми руками-Яма під фундаменти

Встановити металеві елементи стовпів і забетонувати їх:

Ворота своїми руками-Забетоновані металеві сердечники

Якщо Ваші ворота відкатні, знадобиться ще забетонувати швелер для установки роликових опор і електроприводу, якщо Ви захочете автоматизувати ворота:

Ворота своїми руками-Швелер фундамент для установки роликових опор і приводу

Зробити цегляну кладку із вставленням заставних деталей для кріплення нащілинників або металевих накладок :

Ворота своїми руками-застави деталями для нащілинників

Ворота своїми руками-заставні деталі на стовпах

Якщо Ваші ворота будуть розпашними, то краще відразу на стовпах встановити заставні деталі для кріплення автоматики з урахуванням відкриття воріт назовні або усередину:

Ворота своїми руками-Заставна деталь для кріплення приводу з відкриванням назовні

Ворота своїми руками-Заставна деталь для кріплення приводу з відкриванням усередину

Потім до заставних воріт кріпимо нащілинники, якщо вони відкатні. Чи металеві накладки, якщо ворота розпашні :

Ворота своїми руками-Закріплений нащілинник для відкатних воріт

Ворота своїми руками-Закріплена металева планка для розпашних воріт

Після виготовляємо каркаси і Ваші ворота готові.

Ворота своїми руками-Каркас відкатних воріт

Ворота своїми руками-Каркас розпашних воріт

Фурнітура для відкатних воріт

Що стосується відкатних воріт – то для їх виготовлення, знадобиться так званий комплект фурнітури, у який зазвичай входить:

 • ➠ Направляюча рейка
 • ➠ Роликова каретка – 2 штуки
 • ➠ Верхня пластина з роликами
 • ➠ Нижній уловлювач
 • ➠ Кінцевий ролик
 • ➠ Заглуши
 • ➠ Монтажна пластина

Ворота своїми руками-Загальний вигляд комплекту фурнітури

Направляюча рейка-Як правило, це перший елемент, з якого розпочинається вибір тієї або іншої моделі фурнітури, тому що від нього надалі багато в чому залежатиме нормальна робота воріт, а саме наскільки плавно і безшумно рухатиметься стулка.

Ворота своїми руками-Загальний вигляд направляючої рейки

Перше, на що треба звернути увагу, це його геометрія. Якщо подивитися на його поперечний розріз, вигини профілю не повинні мати явно виражених закруглень, а повинні прагнути до гостріших кутів.

Нижні полиці мають бути симетричні і знаходитися в одній горизонталі – це забезпечуватиме довговічнішу роботу опорних кареток і зокрема їх роликів.

У подовжньому напрямі, треба дивитися, щоб рейка була рівною від початку і до кінця – це забезпечуватиме плавне кочення стулки воріт.

Ворота своїми руками-Перевірка рівності нижніх полиць рейки

Направляюча рейка кріпиться до нижньої труби каркаса за допомогою монтажних болтів.

Роликова каретка-Це також важливий елемент фурнітури воріт, як і направляюча рейка. Для того, щоб стулка рухалася, використовуються дві каретки.

Ворота своїми руками-Загальний вигляд роликової опори

Одні виробники роблять ролики з металу, а інші з полімерів. Якщо з металом все зрозуміло, то полімери можна позначити як «кіт в мішку». Річ у тому, що не відомо, як вони переживуть низькі або високі температури. При низьких, під навантаженням можуть просто розкришитися, а при високих стати пластичними і втратити форму, яка не відновиться.

Слід звертати увагу на проміжок між роликами каретки і направляючої рейки, якщо він буде великим, то ворота при закриванні будуть «клювати» і можливо, що навіть не потраплятимуть в нижній уловлювач, внаслідок чого він буде погнутий, або взагалі розіб'ється кінцевий ролик.

Ворота своїми руками-Проміжок між роликами опори і направляючою рейкою

Для воріт потрібна дві роликові опори. Ці елементи встановлюються на заставну деталь (швелер) на як можна більшій відстані один від одного.

Верхня пластина з роликами утримує верхню частину воріт і забезпечує їх рух строго по необхідній лінії. Залежно від моделі фурнітури ця пластина може мати два або чотири ролики.

Сам ролик буває з пластиковим або з гумовим кожухом. Варіант з гумою буде кращий, тому що не дряпатиметься полотно воріт.

Ворота своїми руками-Верхня пластина з роликами

Верхній уловлювач - це П-подібна пластина, яка повинна жорстко утримувати верхній вільний край стулки в закритому положенні. До речі, звертайте увагу на комплектацію, тому що деякі виробники цей елемент не включають, а продають його окремо.

Ворота своїми руками-Верхній улавливатель

Нижній уловлювач -Виконує ту ж функцію, що і верхній, але при цьому ще і знижує навантаження на роликові каретки від воріт, коли вони знаходяться в закритому положенні, за рахунок полиці.

Цей елемент рекомендую вибирати з товщиною стінок не менше 3мм, а також, щоб він мав правильну геометричну форму.

Уловлювач приварюється до нащілинника, але перш ніж це зробити, треба переконатися, що при наїзді ролика на його полку стулка підніматиметься на 3-4мм.

Ворота своїми руками-Нижній улавливатель

Кінцевий ролик - На сьогодні практично усі виробники для ролика використовують пластик, хоча залишилися ще такі, які роблять його з металу. Ролик, наїжджаючи на нижній уловлювач спирається на його полицю, тим самим частково знімає навантаження на роликові каретки від воріт.

Цей елемент заводиться з торця в направляючу рейку і кріпиться за допомогою двох болтів.

Ворота своїми руками-Кінцевий ролик

Ворота своїми руками-Заглушки

Монтажна пластина - Цей елемент у виробників фурнітури хоч і не входить в основний комплект, але я його рекомендую купувати, тому що з ним буде значно простіший виставити роликові каретки.

Ворота своїми руками-Монтажна пластина

Замок-Вам треба враховувати, що для відкатних воріт йде спеціальний врізний замок. Вибирати треба такий, у якого основні частини механізму зроблені з латуні, а не силуміну. Силумін швидко окислюється під впливом атмосферних опадів і замок виходить ладу.

На рекомендовану нашими фахівцями фурнітуру гарантія 5 років і це один з найбільш тривалих термінів на ринку

Крім того, разом з нею Ви отримаєте безкоштовно розроблене креслення з вказівкою усіх необхідних розмірів і кількістю матеріалів. Все що від Вас знадобиться, це повідомити розміри отвору Ваших воріт.

Також ми Вам подаруємо покрокову інструкцію по виготовленню відкатних воріт, в якій детально розписані усі етапи виконання робіт.

Фурнітура для розпашних воріт

Для розпашних воріт потрібний такий набір фурнітури :

 • ➠ Петлі
 • ➠ Замок
 • ➠ Фіксатори

Петлі - можуть бути звичайнісінькі, але можна використати спеціальні з кулькою, за рахунок якої хід стулки буде значно легший. Петлі приварюються до каркаса воріт і металевої накладки, а відстань між парами петель має бути якнайширше.

Замок - можна встановити звичайний накладний або врізний. Якщо Ви вирішили зупинити свій вибір на врізному замку, необхідно заздалегідь зробити вирізи в каркасах несучої стулки.

Можна також встановити електромеханічний замок конструкція якого дозволяє відкривати ворота на відстані.

Фіксатори - потрібні, щоб застопорити стулки у відкритому положенні. По суті це звичайні штирі, які знаходяться на стулках і заходять у встановлені труби в основі, щоб ворота від поривів вітру нікого не ударили.

Критерії вибору автоматики

При виборі тієї або іншої моделі ворітного устаткування слід звертати увагу:

 • ➠ Матеріали, з яких зроблений привід
 • ➠ Навантаження, які приводу необхідно буде долати під час роботи

❖ Матеріал з якого виконаний привід

Матеріали - Відразу скажу, що вибираючи устаткування, не варто звертати увагу на виробника або країну де воно випущене, а тільки на матеріали, з яких зроблений привід.

Якщо у мотор-редуктора є елементи з технополімерів (пластику), то це далеко не кращий варіант для роботи в кліматичних умовах України.

Річ у тім, що температурний діапазон українського клімату не рідко виходить за межі допустимого для технополімерів. При низьких температурах полімер ставати дуже крихким і руйнується, а при високих стає пластичним і втрачає первинну форму.

Для довговічної роботи автоматики її мотор-редуктор має бути повністю металевим.

❖ Навантаження на привід

Автоматика підбирається залежно від довжини і маси стулки, регіону, де вона працюватиме, а також ворота якого призначення їй доведеться обслуговувати.

Практично кожен виробник в паспорті устаткування або інструкції вказує допустиму довжину і масу стулки, і тут слід враховувати, що ці значення максимальні і до того ж обернено пропорційні. Тобто одночасно не можна, щоб ворота мали максимальну вагу і довжину. Також ці параметри воріт дані без урахування інших тимчасових і довготривалих навантажень.

Регіон роботи автоматики, а точніше кліматична зона, також грає роль, значення має оскільки вітер (особливо біля розпашних воріт), налиплий сніг на стулку і обмерзання значно обважнюють її, вимагаючи від приводу додаткових зусиль.

Що стосується призначення автоматики, то вона може бути побутовою або промисловою.

У першому випадку це устаткування здатне працювати тільки на воротях, від яких не потрібно висока пропускна спроможність, а в другому – де великий потік людей і транспорту.

Як правило, побутові приводи використовуються на воротях приватних будинків або дач, а промислові – на воротях багатоквартирних будинків, бізнес-центрів і інших аналогічних об'єктах.

Автоматика для відкатних воріт

Щоб автоматизувати розсувні ворота, потрібний як мінімум такий комплект устаткування і аксесуарів :

 • ❶ Привід зі вбудованим блоком управління
 • ❷ Кінцеві вимикачі
 • ❸ Зубчаста рейка
 • ❹ Пульт дистанційного керування

❖ Привід

Привід для відкатних воріт потрібний всього один і встановлюється він на заставну деталь між роликовими опорами.

Стулка приводиться в рух обертаючою на валу мотор-редуктора шестерінкою, яка зв'язана зубчастими передачами з рейкою, розташованою на каркасі воріт.

Блок управління знаходиться в корпусі приводу і є електронною платою, яка відповідає за усю роботу автоматики.

❖ Кінцеві вимикачі

Кінцеві вимикачі зупиняють привід, коли ворота досягають крайнього відкритого або закритого положення.

Буває дві системи відключення: механічна і магнітна.

У механічної до приводу під'їжджає один з металевих кронштейнів, закріплених по краях зубчастої рейки, і давить на пружинку, що на корпусі мотор-редуктора, а та у свою чергу, відгинаючись, давить на вимикач, який зупиняє автоматику.

У цієї системи є мінус, який проявляється взимку. Пружина може примерзнути до кнопки вимикача, і Ви не зможете запустити привід.

Ще зубчаста рейка може загрібати сніг до утворення грудки, яка замість металевого кронштейна може відключити устаткування раніше, ніж це необхідно.

З магнітною системою таких проблем немає, тому що замість металевих кронштейнів стоять магніти, а на приводі - геркон. Відключення автоматики здійснюється за рахунок магнітного поля, на яке мороз і сніг не роблять вплив.

❖ Зубчаста рейка

Зубчаста рейка може бути металевою або пластиковою, але у більшості випадків застосовується саме рейка з металу, тому що вона довговічніша. Рейку в рух приводить провідна шестерінка мотор-редуктора. Цей елемент кріпиться до воріт за допомогою спеціальних болтів.

Автоматика для розпашних воріт

Щоб автоматизувати розпашні ворота як мінімум знадобляться:

 • ❶ Два приводи
 • ❷ Шафа з блоком управління
 • ❸ Пульт дистанційного керування

❖ Приводи

Приводи для такого типу воріт можуть бути лінійними, важільними або прихованої установки.

☑ Лінійні приводи

Лінійні мають найпростішу і довговічнішу конструкцію, до того ж їх вартість найбільш низька, за що вони і отримали широке поширення.

☑ Важільні приводи

Важільні приводи встановлюються на дуже широкі стовпи. Якщо їх порівнювати з лінійними мотор-редукторами, вони значно дорожчі, а конструкція менш надійна.

☑ Приводи прихованої установки

Приводи прихованої установки дуже дорогі, ними обладнують ворота, на стулках яких не повинно бути видно нічого зайвого.

☑ Блок управління

Блок управління у автоматики розпашних воріт знаходиться в спеціальній шафі, яка кріпиться до огорожі. Як і у відкатних, блок є електронною платою.

Автоматика для гаражних (секційних) воріт

Секційні ворота в'їзду до гаража є дуже практичним варіантом, тому що при відкриванні під стелю не займають місця. На сьогодні на ринку є безліч пропозицій від різних виробників автоматики для такого типу воріт. Ви можете звернутися до одного з наших фахівців для отримання усеосяжної інформації стосовно цього ворітного устаткування.

Елементи автоматики, якими ще можна обладнати ворота

фотоелементи для воріт

До автоматичних систем як відкатних, так і розпашних воріт можна ще додати елементи управління і безпеки.

Для управління

Для управління окрім пультів можна використати кодову клавіатуру, зчитувачі карт, ключ-кнопку, кнопковий вимикач і так далі. Перелік моделей цих елементів у кожного виробника досить великий.

Для безпеки

Для безпеки ворота можна обладнати сигнальною лампою або фотоелементами.

Оснащення воріт сигнальними лампами

Сигнальна лампа під час руху воріт привертає увагу оточення світловим сигналом. Особливо цей аксесуар буде корисний в темний час доби.

Оснащення воріт фотоелементами

Фотоелементи призначені для виявлення перешкоди до того, як стулка його ударить.

Встановлюються вони парами на стовпи воріт або спеціальні стойки. Під час роботи автоматики між ними створюється промінь, який будучи обірваним перешкодою, послужить сигналом для зупинки воріт.

Купівля ворітного устаткування в нашій компанії

Автоматику, яку ми рекомендуємо Ви можете випробовувати упродовж 365 днів. Тобто, Ви впродовж року користуєтеся устаткуванням, придбаним у нас і у разі, якщо воно Вам не сподобалося, просто поверніть його нам, а ми у свою чергу повернемо Ваші гроші.

Доставка усього устаткування, яке рекомендоване нами, здійснюється найбільш зручною компанією-перевізником. Після оформлення замовлення, купівля до Вас відправитися протягом доби.

Вам не обов'язково робити передоплату, Ви можете розплатитися за устаткування за фактом його доставки.