Наявність:
Немає в наявності

17404 грн.
  Відгуків: 0

Miller Technics 3000 – бюджетне рішення для розпашних воріт

Вибирайте автоматику правильно!

Привід Miller Technics 3000


Комплект Miller Technics 3000 Мінімальний
 

425€

Замовити

Привід MT 3000 (2 шт)

Привод Miller Technics 3000

Блок управління з вбудованим радіоприймачем

Блок управления со встроенным радиоприемником

Пульт дадуокерування 4-х канальний (1 шт)

Пульт радиоуправления 4-х канальный (2 шт)


Комплект Miller Technics 3000 Оптимальний
 

459€

Замовити

Привід MT 3000 (2 шт)

Привод Miller Technics 3000

Блок керування з вбудованим радіоприймачем

Блок управления со встроенным радиоприемником

Пульт радіокерування 4-х канальний (1 шт)

Пульт радиоуправления 4-х канальный (2 шт)

Сигнальна лампа

Сигнальная лампа

Фотоелементи

Фотоэлементы


Комплект Miller Technics 3000 Максимальний
 

494

Замовити

Привід MT 3000 (2 шт)

Привод Miller Technics 3000

Блок керування з вбудованим радіоприймачем

Блок управления со встроенным радиоприемником

Пульт радіокерування 4-х канальний (1 шт)

Пульт радиоуправления 4-х канальный (2 шт)

Сигнальна лампа

Сигнальная лампа

Фотоелементи

Фотоэлементы

Комплект акумуляторів (2х12В)

Комплект аккумуляторов (2х12В)

Гарантовано забезпечимо доставку: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів, Кривий ріг, Миколаїв, Маріуполь, Макіївка, Вінниця, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Суми, Житомир, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Хмельницький, Рівне, Чернівці, Кременчук, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, білий церква.

Автоматизувати ворота хочеться швидко, просто, надовго і, бажано, дешево. І ця модель якраз дозволяє зробити це. Звичайно, якщо буде встановлена на відповідні ворота. Теоретично Miller Technics 3000 підходить для воріт із стулками шириною до 3 м і масою до 600 кг. На практиці обороти варто трохи зменшити, не брати по максимуму – і далі я розповім, наскільки і чому.

Привід МТ 3000 краще використати для стулок до 2 м і 200 кг. Саме з такими воротами він працювати буде довге і безвідмовне. Потужність при цьому узята із запасом, вона може дозволити і з великими навантаженнями впоратися, тільки прослужить техніка менше.

Так що якщо у Вас ворота не занадто великі і важкі, то розглянемо цей привід в усіх деталях. Інакше телефонуйте – наші фахівці допоможуть підібрати більше відповідну модель. Детально про основні принципи вибору автоматики для розпашних воріт і наші рекомендації можна знайти в статті «Розпашні ворота своїми руками».

Привід Miller_Technics_3000_на реальних воротях

Насправді розміри воріт – це лише одна сторона медалі, один критерій вибору приводу. Врахувати потрібно габарити опорних стовпів і частоту відкривання, а також проаналізувати сам механізм (технології і матеріали), щоб оцінити його довговічність і безвідмовність. Переконавшись, що устаткування підходить по усіх статтях, при цьому і за ціною доступно, можна приймати остаточне рішення про купівлю.

Аналізом можливостей ми і займемося, щоб розібратися, кому дійсно підійде модель Miller Technics 3000 і наскільки купівля буде виправданою.

Коротко про переваги моделі Miller Technics 3000, перш ніж вникати в деталі

Краще співвідношення між ціною і якістю на ринку автоматики для розпашних воріт. Висока потужність (реальна, не просто обіцяна), довговічність, привабливий дизайн при ціні эконом-класса (доступність також важлива у наш час). Багато «елітних» моделей з Італії не зрівняються по довговічності, безвідмовності в роботі і простоті установки і налаштування, і це при тому, що коштують значно дорожче.

Дизайн приводу МТ 3000

Це один з найтихіших приводів для розпашних воріт. Так що хвилюватися, що робота автоматики розбудить малюків або сусідів по багатоквартирному будинку не треба.

Привід низьковольтний, що дозволяє йому працювати з дуже високою інтенсивністю, відкривати ворота так часто, як це потрібно, без обмежень, обов'язкових пауз для охолодження мотора і так далі. Так що його можна поставити і на ворота невеликої компанії, і на багатоквартирний будинок.

При цьому ціна – дуже навіть демократична. Якщо Вам і не потрібна занадто вже велика інтенсивність, то переплату за такі ось напівпромислові можливості Ви не відчуєте (хоча найчастіше приводи цього призначення разу в 1,5-2 дорожчі за звичайні побутові моделі).

Підвищена безпека моделі: тільки блок управління отримує живлення від напруги 220 В, а мотор і уся периферія є низьковольтними, так що максимальні 24 В не завдадуть шкоди ні дітям, ні тваринам навіть у разі, якщо якийсь кабель буде пошкоджений.

Можливість організації аварійного живлення: два додаткові акумулятори по 12 В дозволять не залежати від збоїв в електромережі. Коли Ваші сусіди під дощем займатимуться розблокуванням приводів і відкриванням воріт вручну, Ви продовжуватимете користуватися усіма перевагами управління з пульта.

Захист від затискання організований за допомогою контролю сили струму в ланцюзі: при зіткненні з перешкодою цей параметр зростає, і як тільки буде перевищений певний поріг - мотор відключиться (не перегорить сам і не продовжуватиме «давити»).

Плата багатофункціональна, але при цьому налаштовується досить просто. Налаштування не потрібно буде поновлювати після збоїв в електромережі – фіксація значень виконується перемикачами.

Простий для самостійної установки. Ми надамо покрокову інструкцію в подарунок. Налаштування блоку управління і запис пультів виконають наші фахівці перед відправкою. В ході установки і підключення Ви можете подзвонити нашим монтажникам для додаткової консультації. Ми гарантуємо, що Ви впораєтеся.

Безвідмовно працює в наших кліматичних умовах: зимою проблем не виникає. Це підтверджують численні користувачі, які вже придбали цей комплект автоматики.

Ця модель має саму «круту» гарантію з усіх можливих. Повернути привід, якщо він Вам не підійшов, Ви можете упродовж цілого року: не впродовж 14 днів в ідеальному стані і з неушкодженою коробкою, а у будь-який з 365 днів вже випробуваний у справі (тобто. б/У). Ми відшкодуємо повну вартість.

Така можливість поширюється тільки на ті моделі, в якості яких ми ні на мить не сумніваємося – і МТ 3000 потрапляє в цю категорію.

Експертна оцінка: про які подробиці Ви можете дізнатися про МТ 3000 далі

Наша компанія займається ворітною автоматикою вже понад 10 років, співпрацюючи безпосередньо з багатьма ведучими виробниками. І ми не просто продаємо техніку, а допомагаємо її ставити і обслуговувати, відстежуємо частоту і характер ремонтів, отримуємо відгуки. Нерідко наші фахівці розбирають нові приводи для аналізу якості деталей і технологій, порівняння моделей, перевірки заявлених параметрів, а також розкривають доступну автоматику через декілька років, щоб оцінити її стан.

Такий підхід дозволяє не просто радити ту або іншу модель виходячи з паспортних даних, а реально підбирати в кожному випадку найбільш відповідну автоматику, яка з поставленими завданнями впорається і зношуватися в прискореному темпі при цьому не буде. І якраз модель Miller Technics 3000 належить перевірених часом, так що рекомендувати її – одно задоволення. А ось чому я зробив такий висновок – якраз і розглянемо далі. Отже, в статті піде мова про:

- Оптимальна комплектація – яка вона для Вас?

- Дані з техпаспорта моделі і відповідність їх реальним навантаженням

- Конструкція МТ 3000: механізми, технології, деталі, матеріали як складові працездатності і довговічності

- Лінійний привід, який підійде навіть для широких стовпів

- Здібності і облаштування блоку управління

- Можливість самостійної установки

- Чому купити варто саме на цьому сайті

Що Ви отримаєте в заводській коробці і про що потрібно потурбуватися додатково

Замовляючи привід МТ 3000 Ви гарантовано отримуєте ось таку коробку:

Привод в упаковке

Розглянемо, що ж входить в комплект в обов'язковому порядку. Передусім це два приводи (оскільки зазвичай розпашні ворота складаються з двох стулок).

Навісні приводи МТ 3000

Для установки цих приводів передбачений повний комплект кріпильних елементів з необхідними кронштейнами. Для аварійного розблокування надані спеціальні ключі (2 шт).

Кріпильний набір і ключі розблокування

Якщо приводи можна порівняти з руками, які виконують дії, то блок управління – це мозок системи автоматики. Усередині герметичного корпусу розміщується плата управління, трансформатор і вбудований радіоприймач.

Вміст блоку управління

Команди приводам віддає блок управління. А ось від Вас автоматика отримає сигнал завдяки пультам дистанційного керування. У мінімальний комплект включені один 4-канальний пульт.

4-х канальні пульти ДУ

Вашими воротами керуватиме 1-2 кнопки цього пульта, а на вільні можна записати інші пристрої, наприклад, гаражні ворота, маркізи, шлагбаум на в'їзді до котеджного селища або воріт на роботі.

Чому я сказав, що управління воротами зі встановленим МТ 3000 може зайняти 1 або 2 кнопки пульта? Та тому що тут можна налаштувати не лише відкривання обох стулок одночасно, але і рух лише однієї стулки, записавши дії на різних кнопках.

Саме така комплектація - два приводи, блок управління зі вбудованим радіоприймачем, монтажний набір і пара пультів-є мінімальною. Нагадаю, обійдеться він в 405 євро.

Дані складові дозволяють автоматизувати ворота: натиснення кнопки пульта буде досить, щоб ворота відкрилися і/або закрилися. Стандартно поставляється 1 пульт, але за бажання можна узяти і іншу їх кількість – як мінімум запасною не завадить.

Хоча іноді пульти ДУ відносять до необов'язкових елементів: їх можна замінити іншими засобами управління – ключ-кнопками, кодовими клавіатурами, зчитувачами магнітних карт, жетоноприймачами і подібними пристроями. Деякі моделі автоматики можуть отримувати команди навіть із смартфонів і планшетів, хоча подібні «навороти», як правило, роблять блок управління складнішим, а ціну – більш високою. Далеко не кожному це потрібно.

Кнопка і ключ-кнопка для управління воротами

Найчастіше ставлять кнопку або ключ-кнопку, щоб мати можливість відкрити ворота у разі, якщо немає пульта або просто в нім сіла батарея. Приміром, домочадці навіть під час відсутності хазяїна будинку зможуть без розблокування приводів і відкривання воріт вручну впустити в двір машину родича, що приїхав у гості. На підприємстві можна просту кнопку встановити на посту охорони. У приватному будинку краще ставити ключ-кнопку, щоб зловмисники не змогли відкрити ворота.

У різних виробників цей набір можливостей для контролю може бути своїм. Головне, що Ви можете вибрати найбільш зручний метод управління, у тому числі комбінувати різні варіанти. Але все таки простіше і зручніше чим пульти навряд чи щось придумати можна. При необхідності додати те або інше облаштування управління в комплект Вашої автоматики, повідомите про це при оформленні замовлення, і ми підберемо Вам відповідний елемент.

Оптимальна комплектація включає додатково фотоелементи і сигнальну лампу, які роблять систему ще і безпечною, а не тільки працездатною. За ці додаткові пристрої необхідно буде доплатити 439 євро.

Відмовитися від подібного доповнення заради економії цілком можна, але спочатку краще з'ясувати, яку вони приносять користь. Іноді краще переплатити грошима, чим здоров'ям і нервами. Скажімо, якщо у Вас є діти, то фотоелементи ми рекомендуємо ставити обов'язково: Ви ж не хочете, щоб дитину затиснуло стулками воріт?!

Пара фотоелементів (приймач і передавач інфрачервоного променя)

У цього виробника є власні фотоелементи Sensore: привабливі на вигляд сірі облаштування строгого дизайну. Корпус виконаний з непрозорого пластика, а віконця світло- і фото діодазатемненні. Такий підхід дозволяє захисним елементам працювати без перебоїв в сонячні дні.

У комплект фотоелементів входить два пристрої – приймач і передавач, які встановлюються з обох боків проїзду і під час руху стулок сканують отвір за допомогою інфрачервоного променя. Варто людині або транспортному засобу перервати цей промінь, як автоматика отримує команду зупинитися і/або почати реверсное рух. Таким чином можна буде уникнути удару стулками або затиску між ними.

З розпашними воротами іноді не завадить і дві-три пари фотоелементів поставити: на лінії опорних стовпів і на відстані розкритих стулок, а також на різному рівні від землі. Скажімо, діти іноді намагаються «обхитрити» пристрої, перестрибують промінь, проповзають під ним, та і домашні тварини можуть залишитися непоміченими однією парою. Ось і варто врахувати подібні моменти.

Також фотоелементи «врятують» автомобіль Вашої дружини від перефарбовування або навіть рихтування: пані нерідко намагаються в'їхати услід за чоловіком, навіть не уявляючи, що він міг їх не помітити. І ушкодження кузова буде лише частиною проблеми: скандал також забезпечений. Так що фотоелементи ще і нерви збережуть.

Сигнальна лампа з універсальним кріпленням

Сигнальна лампа хід стулок зупинити не в змозі, та зате здатна притягнути увагу навколишніх до роботи воріт. У поспіху, особливо в дощ або снігопад, люди на всі боки не особливо озираються: великі дороги переходять обережно, а ось на виїзди з дворів і не дивляться. Та і в темряві помітити ворота, що відкриваються, непросто.

Автоматика ж працює тихо, так що виїзду Вашої машини просто ніхто не чекатиме, а реакцію переляканого раптовою появою автомобіля людини (особливо дитини) передбачити не так вже просто. Навіщо ж ризикувати, витрачати нерви, створювати аварійні ситуації, якщо можна підвищити пильність оточення таким простим і зрозумілим способом – миганням лампи.

Подовженої форми сигнальна лампа цього виробника забезпечена оригінальним кріпленням з регульованим кронштейном. Лампа може обертатися в зручніше положення, завдяки чому зафіксувати пристрій можна як на горизонтальній, так і на вертикальній поверхні.

Лампу можна налаштувати на мигання безпосередньо під час роботи механізму або ж з додатковим включенням за 3 секунди до початку руху. Яскраве помаранчеве світло непоміченим не залишиться. Та і водій отримає підтвердження тому, що пульт спрацював як слід і заминки біля воріт не буде – теж дуже зручно.

Корисні доповнення, що не входять в комплектацію

Ще одним важливим доповненням до цього приводу може стати комплект акумуляторів (2 шт по 12 В), який забезпечить безперебійну роботу системи при відключенні електроенергії. Навіть у такі моменти Вам не доведеться виходити з машини, розблоковувати привід і переміщати стулки вручну – автоматика сама перейде на аварійне живлення. У нашій країні подібна можливість є великим плюсом, оскільки гарантувати стабільність подання живлення навряд чи хтось зможе. Хіба що у Вас автономна система стоїть (сонячні батареї або власний вітряк).

Підключаються акумулятори до плати послідовно. Більше того, ці батареї можна встановити безпосередньо в корпусі блоку управління – у нижній частині короба є вільне місце для них.

Установка батарей в нижній частині блоку управління

Установка батарей в нижній частині блоку управління

Розраховані вони на 25 циклів роботи воріт, так що аварійні ситуації, планові і позапланові відключення електроенергії не впливатимуть на роботу воріт: навіть якщо якийсь ремонт затягнеться, то вже 3 дні Ви протриматися точно зможете. А як тільки подання буде відновлено, батареї знову зарядяться (і Вам для цього нічого робити не доведеться – плата сама потурбується про відновлення резерву).

Пара акумуляторів для аварійного живлення

Недоліком системи 24-вольта є те, що знижена напруга в мережі набагато частіше виводить їх з ладу, чим автоматику 220-вольта. Так що стабілізатори напруги я вважаю необхідною частиною ворітної автоматики (причому обох типів). Краще підстрахуватися відразу (вже як скаче іноді напруга – часто неозброєним поглядом видно), чим потім міняти згорілий мотор або плату (найдорожчі і складні елементи системи).

Стандартна схема установки

Найприємніше, що Ви можете отримати цю потужну, привабливу на вигляд автоматику без переплат: немає тут доплат «за ім'я» чи за надумані «навороти», які Вам ніколи не знадобляться. А дизайн цілком навіть пристойний, так що приводи прекрасно впишуться в екстер'єр воріт.

Проте, це доки зовнішні враження від приводу і аксесуарів. Прийшов час заглянути всередину: наскільки все надійно і довговічно виконане, на що можна розраховувати з точки зору функціональності.

Максимальні і реальні можливості Miller Technics 3000

Мало побачити обіцяні технічні характеристики приводу (хоча подивитися їх необхідно обов'язково), потрібно ще розібратися, наскільки вони реальні. Скажімо, італійські виробники дуже рідко враховують кліматичні особливості, так що можливе обмерзання воріт (і обважнює у зв'язку з цим) і вітрове навантаження прораховувати доведеться самостійно. І потужність приводу повинно на усе це вистачити, тобто вказані в паспорті параметри потрібно буде значно зменшити – у 2-3 рази.

Отже, розглянемо, що ж під силу Miller Technics 3000. Спочатку познайомимося з тим, що обіцяно виробником в документації.


Характеристика
 


Значення

Напруга на вході

220 В

Живлення двигуна

24 В

Номінальне/максимальне зусилля

2500/3000 Н

Потужність двигуна

150 Вт

Максимальна вага стулки

600 кг

Максимальна довжина стулки

3 м

Хід штока

400 мм

Від електродвигуна до каретки момент, що крутить, передається через черв'ячний редуктор. Саме такий тип передачі вважається найбільш простим і безвідмовним. До того ж йому властиве самоблокування: зачеплення складових механізму спрацьовує як замок при зупинці двигуна. А перехід в ручний режим здійснюється за допомогою спеціальних ключів для забезпечення безпеки.

Параметри двигуна

Двигун є низьковольтним, що, втім, не робить його малопотужним, як це часто буває з моторами на 24 В. При цьому слід зазначити декілька переваг використання саме такого двигуна:

- Автоматика може працювати з високою інтенсивністю: навіть при частому відкриванні/закриванні перегрівання мотора не послідує. Немає необхідності строго стежити за часом роботи і витримувати обов'язкові подальші паузи, щоб техніка не вийшла з ладу.

- Є захист від перешкод по силі струму: якщо людина, автомобіль, камінь або будь-яка інша перешкода виникне на шляху стулки, то сила струму зросте, що відключить двигун. В результаті ні привід не перегорить, ні людина/тварина/майно не постраждають – затиск не загрожує (хоча від удару стулкою все ж цей метод не убереже – потрібні фотоелементи).

- Систему можна доповнити акумуляторами в якості джерела аварійного живлення, тоді розблоковувати і вручну рухати ворота взагалі не припаде.

Тепер оцінимо реальне призначення приводу: на які ворота він дійсно підійде. Вказані в технічних характеристиках параметри – максимально допустимі, причому не одночасно. Так вага і довжина стулки обернено пропорційні: при максимальній ширині вага не повинна перевищувати 300 кг, а важка стулка не може бути довша 2 м:


Ширина стулки


Вага стулки

2 м

600 кг

2,5 м

450 кг

3 м

300 кг

Врахуйте, що єдиної формули все ж немає і бути не може. Приміром, ширина – ще не показник. Скажімо, 2-метрова в довжину стулка може бути високою або низькою, важкою кованою, легкою гратчастою, середньою по вазі, але наглухо зашитою або комбінованою. Зусилля в кожному випадку знадобляться різні.

Невеликі гратчасті ворота

Візьмемо навіть однакові і по ширині, і по вазі стулки, але одна буде глуха, інша – ажурна, такою, що продувається вітром. Зашиту приводу буде зрушити куди як складніше, оскільки один тільки вітер може зробити «вагу» у три рази більше: на 1 квадратний метр глухої стулки доводиться в середньому додаткове навантаження від 40 до 60 кг залежно від регіону України. Наприклад, стулку 2х2 м можна відразу рахувати на 160-240 кг важче.

Цілком звичайні для нашої країни ворота

Це метрові у висоту гратчасті італійські ворота навіть сильних поривів «не відчують», а наші двометрові величезні полотна ураганний вітер намагатиметься виламати, так що приводу доведеться не лише відкривати і закривати ворота, але ще і боротися з вітром. Не врахував подібний аспект – отримав замість приводу дві його половинки і необхідність шукати нову автоматику, вже з поправкою на кліматичні умови.

розірваний привід

Ось такий результат зіткнення із стихією іноді зустрічається

Так що враховувати потрібно не лише розміри воріт, але і особливості їх конструкції. До чистої ваги стулки додати доведеться вітрове навантаження регіону, а також масу льоду і сніги, які можуть налипнути на ці ворота взимку. Рух крізь замет, зрив стулок, що примерзнули, подолання підвищеного тертя фурнітури $##$, що підмерзла;ndash; це також додаткові навантаження, з якими доведеться зіткнутися приводу. Ось тільки підсумувавши усі подібні дані, можна зробити висновок, чи укладаються вони в граничні норми для вибраної автоматики.

До речі, встановлювати автоматику необхідно лише на добре відрегульовані ворота. Якщо петлі у них дуже тугі, криво змонтовані, опорні стовпи перекошені, а самі стулки переміщаються насилу, то привід ставити не можна! Спочатку доведіть до розуму фурнітуру і стулки, добийтеся легкого і плавного ходу воріт, а лише потім перекладайте роботу по їх відкриванню на техніку. Та і потім не варто забувати регулярно змащувати петлі і перевіряти хід стулки – чи не виникло з часом перекосів і додаткових навантажень у зв'язку з цим.

Нагадаю, що в рекомендаціях виробника вказані граничні значення, за які ні в якому разі не можна виходити. Більше того, при значеннях, близьких до граничних, техніка працюватиме на межі можливостей, тобто посилено зношуватиметься, діятиме з високим ризиком поломки. Довго так привід не протягне. Чим бережніше Ви відноситиметеся до автоматики, тим довше вона прослужить.

Звичайно, врахувати усі нюанси і прорахувати вірогідні навантаження самостійно не так просто. Іноді монтажники рекомендують просто зменшувати в 1,5-2 рази ширину і в 2-4 рази вагу, вказану в техпаспорті, щоб отримати уявлення про можливості приводу. Приємною особливістю автоматики Miller Technics є те, що запас потужності тут цілком солідний, так що коригувати занадто сильно не потрібно.Стулки шириною 2 метри він гарантовано рухатиме у будь-яку пору року – наша рекомендація по габаритах воріт.

Але щоб переконатися напевно в правильності вибору, краще отримати підтвердження у фахівця з досвідом. Наші монтажники ставлять і обслуговують ворітну автоматику вже більше десяти років, так що допоможуть підібрати оптимальний варіант: щоб привід впорався зі своїми завданнями, але при цьому Ви не переплачували за непотрібні потужності. Так що телефонуйте або залишайте заявку для зворотного дзвінка, пишіть питання в спеціальній формі і отримуйте відповіді по електронній пошті;ndash; консультація буде кваліфікованою, детальною, конкретною і без реклами.

Заглянемо всередину приводу – переконаємося у відсутності прорахунків в конструкції

Довговічність техніки дуже сильно залежить від конструкції і матеріалів, так що розібратися в цьому обов'язково потрібно. Ось і розберемо привід «на запчастини», розглянемо усі комплектуючі і їх взаємодію.

З одного боку корпус алюмінієвий, а далі йде частина з полірованої нержавіючої сталі. Це дозволяє приводу і виглядати сучасно і солідно, і внутрішній механізм захищати ефективно. Дуже часто можна зустріти приводи з корпусом з чорної сталі або пластика, яким до нержавіючої сталі далеко і на вигляд, і по надійності і довговічності. З Miller Technics 3000 подібної невиправданої економії не буде.

Зовнішній вигляд приводу Miller Technics 3000

Зовнішній вигляд приводу – корпус з алюмінію і полірованої нержавіючої сталі

Частина корпусу, де розміщений мотор-редуктор, виконана методом лиття. Як матеріал взятий алюміній високої якості. Точність виконання деталі дозволяє усім іншим складовим оптимально розташуватися один відносно одного, без перекосів, зміщень і навіть зайвих проміжків. Механізм тому працюватиме як годиться, без збоїв, заїдань і поломок.

На цій же стороні приводу розташований механізм аварійного розблокування на випадок відсутності подання електроенергії, щоб перевести ворота в ручний режим. Без спеціального ключа їм ніхто скористатися не зможе. А від атмосферних опадів захищає пластикова кришка.

Алюмінієва частина корпусу

Але це доки були зовнішні сторони приводу. Куди цікавіше побачити «нутрощі».

Будова і принцип роботи приводу

Почати варто саме з двигуна.Особливістю цієї моделі є те, що двигун вимагає напруги всього 24 В, але при цьому «видає» потужність 150 Вт. Так що Miller Technics 3000 навіть порівнювати не варто з приводами інших виробників, які теоретично розраховані на ті ж навантаження, але при цьому мають потужність всього 40-70 Вт. І потужності у «китайця» реальні, а не просто обіцяні.

Мотор МТ 3000

Від двигуна момент, що крутить, передається на ходовий гвинт через черв'ячний редуктор. При цьому варто відмітити, що максимальне зусилля приводу досягає 3000 Н, чим мало хто похвалитися може.

Пара сталевий черв'як/латунна шестерня вважаються взагалі ідеальними: немає передчасного зносу однієї із складових, навпаки, з часом вони максимально «притираються» і працюють ще злагодженіше і безшумно.

Латунна шестерня і сталевий черв'як моделі МТ 3000

І не вірте тим, хто стверджуватиме, що технополимеры цілком можуть замінити метал: не зрівняється пластик з металом ні по міцності, ні по стійкості до погодних умов. При виході за межі допустимих температур у полімерів властивості міняються: на жарі деталь може деформуватися, при морозі – розкришитися, особливо при взаємодії із сталевим черв'яком.

Пластик використовують для економії (вилити деталі цілою партією у формі дешевше і швидше, ніж робити поштучно з якісного металу на дорогих верстатах з ЧПУ) і додаткового прибутку (деталь таку міняти доведеться часто, та ще і в зв'язці з черв'яком – додатковий доход виробникові).

Латунна шестерня МТ 3000

Латунна шестерня МТ 3000

Вимір шестерні

Вимір шестерні : запас міцності забезпечений

Метал, і ніякого пластика

Метал, і ніякого пластика

При цьому ми ще і переконалися, що латунь дійсно справжня, а не так званий порошковий метал: цей факт підтверджується виміром (вага 153 г при діаметрі 51 мм), а також візуальним оглядом (сліди обробки металу за допомогою верстата видно неозброєним поглядом).

Мотор-редуктор моделі

Черв'як встановлений на валу двигуна, при обертанні він рухає зубчасте колесо і вал, на якому воно встановлене. Звідси за допомогою двох сталевих конічних шестерень момент, що крутить, передається безпосередньо на ходовий гвинт.

Конічні шестерні

Конічні шестерні, що забезпечують обертання ходового гвинта

За шестернею валу можна побачити підшипник 6304 RS. Подібні ставлять в сучасні пральні машини, де на них доводиться навантаження від сталевого барабана з білизною і водою і більш висока інтенсивність роботи. Так що можна зробити висновок, що витривалість деталі в даному випадку узята із запасом.

Підшипник ходового гвинта

Сам ходовий гвинт забезпечений багатозахідним трапецеїдальним різьбленням, по якому рухається каретка.

ходовий гвинт і каретка

Вид приводу з боку стулки: ходовий гвинт і каретка

Саме цю частину приводу – каретку - і сполучають кронштейном із стулкою воріт: вона штовхає стулку при русі до краю приводу, то притягує, повертаючись у бік мотора.

Іноді в автоматиці для розпашних воріт використовується телескопічний принцип – шток висувається з корпусу, тобто збільшується розмір самого приводу. Тут же видимий механізм повзункового типу – каретка (повзунок) рухається уздовж гвинта, не виходячи за межі корпусу. Але при цьому хід штока цілком переконливий – 400 мм. Багато моделей конкурентів і 300 мм не досягають. Переваги цієї особливості розглянемо трохи далі.

Ползунковый тип лінійної автоматики

Слід загострити увагу на вживаному в цій моделі багатозахідному різьбленні. Такий підхід дозволяє збільшити кут підйому спіралі, завдяки чому швидше рухається каретка, а разом з нею і стулка воріт. В той же час таке різьблення має велику силу тертя, що забезпечує самогальмування на додаток до безповоротності черв'ячної передачі.

Редуктори планетарного типу, використовувані деякими італійськими брендами, влаштовані трохи інакше. Найчастіше там потрібний додатковий блокувальник – соленоїд або електрозамок, що не дозволяє відкрити ворота. Але ускладнення конструкції – не кращий шлях, оскільки надійність знижується, а ціна зростає. Плюс такий пристрій сам додаткового живлення вимагатиме (причому постійно), а черв'ячна передача замикає ворота саме при вимкненому двигуні і без додаткового «підживлення».

Черв'ячна передача, самоблокування і механізм зчеплення

До плюсів черв'ячної передачі можна віднести плавність роботи, відсутність зайвих шумів, простоту виконання. Так, дійсно, чим складніше механізм, тим більше шансів у нього зламатися. Тому відсутність «наворотів», зайвих вузлів і деталей якраз підвищує працездатність і знижує ризик виходу з ладу.

Важливо і те, що черв'ячна передача є безповоротною: рух двигуна передається на ходовий гвинт, а ось зворотна передача працювати не буде. Так що двигун може переміщати стулки, а ось стулки зрушити при зупиненому моторі не вийде – ні вітер, ні люди не зможуть розкрити ворота, поки не буде активований механізм аварійного розблокування. Це як в домкраті: можна підняти з його допомогою великий вантаж, але при цьому пристрій не «складається» назад під такою вагою.

Завдяки цьому на вузьких воротах навіть електрозамок не ставлять. Але з широкими стулками навантаження на механізм зростатиме багаторазово: тут і принцип важеля спрацьовує (чим далі від петель, тим легше відкривати ворота, так що утримати стулки закритими буде складніший), і вітрове навантаження додасться неабияка. Загалом, не варто «напружувати» привід зайвими турботами, які прискорюватимуть знос.

Розглянемо, як же діє механізм розблокування. Щоб позбавитися від зачеплення, необхідно скористатися спеціальним ключем з комплекту. Зовні все просто: повернув ключ – і добився розчеплення приводу. Поворот ключа у зворотному напрямі поверне нормальний режим роботи, залишиться лише вийняти ключ і закрити кришку.

Переклад в ручний режим за допомогою ключа

Так що розблокування для користувача влаштоване дуже просто і зручно: з цим впорається і дитина. Єдине уточнення: забезпечте собі доступ до приводу для подібних випадків – передбачте хвіртку, щоб не лізти через огорожу.

Усередині ж розблокування здійснюється на рівні зчеплення шестерні з валом.

Поворот ключа задіює ексцентриковий механізм, який стискає пружину, утримуючу сталеву шпонку усередині спеціального паза в шестерні. Коли шпонка виходить – шестерня і вал стають незалежними один від одного, тому і самоблокування механізму відключається.

Зчеплення в розблокованому стані

Зчеплення в розблокованому стані

Повернули ключ назад – пружина знову притиснула шпонку. Тепер головне, щоб та потрапила на своє місце до того, як включаться високі оберти. Для цього слід вручну трохи посунути стулку.

Шпонка знову зчепила вал з шестернею

Шпонка знову зчепила вал з шестернею

Втім, це пластикові шестерні розлітаються на частини, якщо шпонка потрапляє в паз на швидкості, а латунна деталь цілком витримує подібні удари. Але зловживати цим не варто – побережіть техніку.

Латунна шестерня з пазом

Металевий редуктор – це плюс приводу. Метал і по міцності перевершує будь-який технополимер, і від виходу за межі від -20°С до +50°С не постраждає, як пластик. А це, як Ви розумієте, в нашій країні просто необхідно.

Привід лінійний, але підходить на стовпи різної ширини

Miller Technics 3000 – лінійна автоматика, що висуває ряд вимог до монтажних розмірів при установці на стулки (а саме так робляться зазвичай розпашні ворота), що відкриваються усередину. Далеко не усі приводи цього типу можна встановити на широкі стовпи, які характерні для величезних воріт наших співвітчизників – пристрої просто упиратимуться в кут, не дістаючи до стулки.

Італійська техніка багатьох брендів найчастіше призначена для ажурних стулок на тонких стойках, тому не може встановлюватися далі, чим в 5 см від ворітних петель. Хоча є і приємні виключення: RotelliМТ440 здатний «дотягнутися» при відстані 24-33 см від петель до краю стовпа.

МТ 3000 може бути видалений на відстань до 19 см від осі петель (відстань не до краю стовпа, а до місця кріплення приводу до кронштейна).

Але в цілому слід пам'ятати, що з розпашними воротами діє правило важеля: для відкривання знадобиться набагато менше зусилля, якщо прикладати його ближче до краю стулки і далі від петель воріт. Тому дійсно краще розташувати привід ближче до воріт, майже паралельно стулці – кронштейн дотягуватися буде дальший, тобто механізму працювати буде легший, прослужить він довше.

Схема установки і монтажні розміри для відкривання всередину

Схема установки і монтажні розміри для відкривання всередину

Сам кронштейн, який встановлюється на стовп, що несе, і утримує привід, має особливу конструкцію – розбірну, варіативну. Завдяки цьому легко можна регулювати видалення пристрою від воріт на оптимальну відстань згідно з приведеною таблицею.

Різні варіанти складання кронштейна

Різні варіанти складання кронштейна

Максимально довжина кронштейна може досягати 139 мм. При необхідності його можна зібрати за іншою схемою, з нахилом, щоб кут стовпа не заважав роботі.

Варіант складання кронштейна для наближення до стулки воріт і обходу кута

Варіант складання кронштейна для наближення до стулки воріт і обходу кута

Але справа не лише і не стільки в кронштейні, скільки в самому приводі. Як уже згадувалося, хід штока в цій моделі досягає 400 мм. Саме це дозволяє «дотягуватися» до воріт навіть на переконливій відстані.

Хід штока : крайні положення каретки

Варіант складання кронштейна для наближення до стулки воріт і обходу кута

Що ж робити, якщо все ж дистанція більша? І як поступають з продукцією інших виробників, де шток приводу ходить сантиметрів на 10 менше? В цьому випадку є два шляхи:

- вибрати інший привід (нерідко в цих випадках беруть важільну автоматику, яка дістає до віддалених воріт за рахунок згину довгих кронштейнів за типом руки в лікті);

- виконати в стовпах спеціальні ніші, які дозволять наблизити привід до воріт.

Ниша в стовпі

Проте ніші можуть зіпсувати зовнішній вигляд стовпів. Та і зайвих витрат часу, нервів і зусиль вимагають. Багато важільних приводів здатні здолати відстані в 20-40 см, що значно більше традиційних 5-7 см більшої частини лінійної автоматики. Але при цьому важільна техніка складніша і дорожча. Так що краще вже вибрати з числа надійних лінійних, яким такі ж відстані не стають перешкодою – Ротеллі з його 33 см або Міллер Техникс з 17-у см

До речі кажучи, лінійні приводи з шнековим механізмом конструктивно простіше за важільних, що робить їх надійнішими і дешевшими. До того ж лінійна автоматика ще і сильніше. Деякі виробники випускають гідравлічні лінійні приводи із завидними параметрами, але така техніка спочатку дорожче плюс потребує ретельного регулярного обслуговування (як мінімум олія доливати доведеться, причому, бажано, не дешеве, щоб не загуслий на морозі).

Але Miller Technics 3000 і за ціною дуже навіть привабливий, і у більшості випадків ніяких доопрацювань робити не доведеться – на стандартні цегляні стовпи він встановлюється легко.

Монтаж на ворота, стулки яких відкриваються назовні

До речі кажучи, при відкриванні воріт назовні (що зустрічається набагато рідше), монтажні розміри вже не такі важливі, оскільки лінійний привід можна встановити на ту ж сторону стовпа, що і петли комір – кути заважати не будуть.

Привід Miller Technics 3000

Можна висунути в потрібну позицію за рахунок кронштейна

Привід Miller Technics 3000

Можна переставити ближче до стулки на іншу сторону стовпа

Єдина поправка – сам привід виступатиме в отворі воріт. З вузьким проїздом такий метод буде незручний, оскільки втрачати сантиметрів по 15 з кожного боку. В крайньому випадку можна розмістити привід у верхній частині стулки, де менше ризик зачепити механізм машиною або ударитися об нього.

Варто відмітити, що з воротами, стулки яких відкриваються назовні, не варто застосовувати приводи повзункового типу – знос механізму буде підвищеним. У таких випадках краще узяти моделі з висувним штоком за телескопічним принципом. Так що МТ 3000 встановлювати рекомендуемна ворота, що відкриваються усередину.

Функціональність, що забезпечується блоком управління, і простота її використання

Блок управління цієї моделі надійно схований в корпус з ABS пластика. Обтічна форма приваблива на вигляд, сірий колір нейтральний – у вічі не впадає, виглядає цілком стильно. А для максимального захисту від атмосферних опадів і пилу корпус забезпечений по контуру ще і гумками ущільнювачів, так що вмісту забезпечений досить високий рівень безпеки.

Під кришкою розташовані плата управління, трансформатор, радіоприймач. Виглядає це таким чином:

Особливістю плати управління цій моделі є те, що налаштування встановлюються спеціальними DIP-перемикачами, а не за допомогою програмування. І це зовсім не означає, що можливості автоматики урізані: функцій закладені досить багато, і налаштувати роботу можна відповідно до індивідуальних запитів і особливостей кожних воріт.

Така плата ще і надійніша: налаштування не злетять після стрибка напруги, не потрібно буде відновлювати все наново навіть після удару блискавки. При програмуванні складної електроніки дані заносяться в пам'ять блоку управління, тому збій системи може просто обнулити значення, збити до заводських. Фіксація налаштувань за допомогою DIP-перемикачів дозволяє зберігати дані за будь-яких обставин: важелі самі випадково не пересуваються.

Блок управління

Встановити усі опції потрібно буде усього лише раз, без регулярних повернень до переналаштування. Більше того, цей привід можуть запрограмувати наші фахівці ще до відправки автоматики Вам, так що розбиратися ні в чому зовсім не доведеться – поставите, підключите і користуватиметеся.

Хочете виконати все самостійно - детальна інструкція допоможе встановити усі необхідні режими, функції, задати потрібні значення. Тут немає великої кількості зайвих можливостей, які дублюють один одного або просто не використовуються в звичайних умовах, так що установка обійдеться без довгих розглядів в непотрібних даних.

У будь-якому випадку опишу деякі можливості плати, щоб Ви знали, що саме можна скоректувати «під себе».

Є можливість окрім звичайного відкривання обох стулок налллаштувати так званий «режим хвіртки» - відкриватися буде лише одна половина воріт.При цьому дії просто записуються на різні кнопки пульта. Є інший схожий режим – «пішохідний прохід», який дозволяє відкривати ворота не на 90°, а лише на 45°.

Швидкість руху воріт можна уповільнити при необхідності, виставивши значення 70% від заявленої. Регульованим є зусилля приводів, що дозволяє встановити силу струму від 2 до 5А.

Ще важливішою функцією є уповільнення в кінцевих точках (на 30% або на 50% повільніше звичайного), що дозволяє налаштувати роботу без ривків, ударів і інших зайвих навантажень на механізм. До упорів стулки підійдуть м'якше. Зменшується знос, а термін служби техніки подовжується. А ось затримка руху другої стулки дозволяє воротам ефективніше працювати, простіше відкриватися і щільніше закриватися.

Навіть для фотоелементів передбачений 4 режими роботи, щоб налаштувати оптимальну реакцію на появу перешкоди. Йдеться про узгодження роботи 2-х пар фотоелементів (на відкриття і закриття), що дозволяє встановити, коли ворота повинні просто зупинятися, коли і наскільки включати реверс.

Є функція автозакриття, яка дозволить автоматиці самій потурбуватися про замикання через встановлений час. Задати можна декілька значень: 3, 10, 20 або 40 секунд, а також 1, 2 або 6 хвилин.

Функція захисту від перешкод є регульованою. При зіткненні з перешкодою на шляху, двигун починає вимагати підвищеної сили струму, тому є можливість налаштувати деякий «поріг», перевищення якого відключить мотор і зупинить стулку. Людину або автомобіль при цьому не затисне, а сам привід не згорить. Природно, якщо є діти або домашні вихованці, то чутливість варто підвищити, щоб вони не постраждали. Але занадто вже занижувати поріг не варто, щоб невеликий шар снігу поблизу воріт не став непереборною перешкодою на думку блоку управління.

Завдяки світлодіодній індикації легко визначити стан системи: навчена вона або ні, застосовується схема роботи одностулкових або двостулкових воріт, чи отримані сигнали від пульта і фотоелементів.

Зробив все сам – уникнув розчарувань і зайвих витрат

На деяку автоматику інструкцій по монтажу вдень з вогнем не знайдеш – передбачається, що ставити її повинні тільки сертифіковані фахівці, що пройшли спеціальне навчання. Самі розумієте, що знайти таких можна далеко не скрізь і не завжди, та і послуги подібні коштують дорого. А якщо привід досить складний з «незрозумілою» платою управління, то навіть специ з досвідом установки автоматики інших виробників можуть не впоратися.

Інші моделі інструкціями забезпечують, але розібратися в термінології буває не просто. Та і розглядаються багато моментів там побіжно, без уточнень, в розрахунку, що фахівець сам зробить додаткові розрахунки, а також знає, що має на увазі той або інший вказаний процес, без уточнення деталей. Приміром, сказано: підключити живлення, а куди, як – здогадайтеся самі.

На тлі такої техніки Miller Technics 3000 виглядає набагато принаднішим. Не поступаючись «навороченим» приводам у функціональності, він простий в установці і налаштуванні. А щоб інструкції були дійсно очевидними, ми зайнялися їх розробкою самі. Наші монтажники забезпечили посібник усіма необхідними схемами, розрахунками, фотографіями і покроковим описом кожної дії, щоб ніяких непорозумінь виникнути просто не могло. Їх досвід дозволив вказати такі нюанси, про які «кабінетні» інженери і не здогадуються.

Ви можете не сумніватися, що зможете встановити автоматику самі. Єдину складність може скласти лише необхідність застосування зварювання: апарат і уміння з ним працювати не у кожного є. Зате знайомий подібний є практично у усіх, так що можна просто покликати його ненадовго. Інші необхідні інструменти напевно знайдуться у будь-якому господарстві.

Блок управління не те, щоб елементарний, але все таки не так заплутаний, як, скажімо, у італійців. Розібратися в перемикачах і перемичках можна завдяки інструкції. Але краще просто вказати потрібні функції і параметри нашим фахівцям, тоді налаштування будуть виконані до відправки техніки Вам. Залишиться закріпити устаткування і підвести живлення, щоб все запрацювало в штатному режимі.

спрощене підключення приводів

Пульти ми пропишемо у рамках передпродажної підготовки приводу. Але якщо необхідно буде видалити пульти з пам'яті приймача або записати додаткові – це можна зробити за допомогою кнопки «RF-learn» на платі.

Не варто забувати при монтажі про необхідність встановлювати механічні упори. Чи є кінцеві вимикачі або ні, ці обмежувачі руху зайвими точно не будуть. Вони виконують відразу декілька важливих завдань:

- забезпечують механізму щадний режим роботи: не дозволяють приводу зупинятися за рахунок надмірно викрученої або втиснутої каретки – подібна дія зношує комплектуючі набагато сильніше і швидше;

- дозволяють щільніше закривати ворота, не залишаючи щілин;

- не дають стулкам розхитуватися під впливом вітру і гриміти.

Виникнуть питання по ходу монтажу – телефонуйте! З'єднаємо з нашими майстрами, щоб вони швидко і оптимально вирішили будь-яку ситуацію. Їх досвід дозволить з ходу знайти правильне рішення.

Економія по усіх фронтах: купив без переплат і привід, і сервіс

Ми займаємося автоматикою з 2005 року, причому не просто продаємо, а надаємо розширений сервіс: від підбору комплектації до післягарантійного обслуговування. І взаємодія з клієнтами у нас ведеться роками: консультуємо, допомагаємо порадами, висилаємо комплектуючі і аксесуари – на увесь термін служби придбаної у нас техніки Ви можете розраховувати на нашу підтримку.

З нами надійно і вигідно з багатьох причин.

Краща ціна на комплект автоматики:

- реально доступна ціна без націнок «за ім'я» і переплат за непотрібні функції;

- постачання від виробника без посередницьких націнок;

- надання гуртових цін за рахунок великого товарообігу;

- підбір оптимальної комплектації без нав'язування непотрібних опцій;

- економія на монтажі: в подарунок Ви отримаєте детальну покрокову інструкцію, завдяки якій гарантовано зможете встановити автоматику самостійно, без залучення сторонніх і оплати їх послуг (збережете як мінімум 1200-1500 грн);

- безкоштовне налаштування блоку управління і запис пультів – Вам не доведеться шукати фахівця (а послуги програмування коштують близько 350 грн) або витрачати власний час на вивчення інструкції;

- консультації фахівців сервісного центру по телефону або електронній пошті у будь-який момент після купівлі автоматики, а не тільки впродовж гарантійного періоду;

- довговічність приводу: автоматику не доведеться міняти кожні 3-5 років, ця модель справно прослужить десяток років і більше;

- навіть якщо щось зносилося або зламалося, то з «заробітком на деталях» Ви не зіткнетеся (як роблять прибуток деякі виробники, заробляючи на запчастинах і ремонтах) – ціни мінімальні;

- доставку у будь-який регіон України ми забезпечимо

Гарантовано забезпечимо доставку: Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Слов'янськ, Бердянськ, Сєвєродонецьк, Алчевск, Павлоград, Ужгород, Лисичанськ, Єнакієво, Кам'янець-Подільський, Константиновка, Червоний Промінь, Александрія, Конотоп, Стаханов, Умань, Бердичів, Шостка, бровари, Ізмаїл, Артемівськ, Мукачево, Дрогобич, Ніжин, Новомосковськ,, Торез, Червоноград, Первомайск сміє, Калуш, Коростень, Ковель, рубіж, Прилуки.

- беріть участь в акціях – отримуйте додаткові вигоди.

Простота придбання:

- телефонуйте або залишайте свої координати для зв'язку;

- отримуйте детальну консультацію відносно автоматики і комплектації;

- замовляйте не лише сам комплект автоматики, але і потрібні Вам налаштування – блок управління і пульти прибудуть вже підготовленими до роботи;

- вибирайте найбільш зручний пункт доставки – відділення провідних транспортних компаній є в усіх куточках України;

- замовлення вирушають щодня, так що протягом доби Ваша автоматика потрапить до перевізника і через 1-3 дні буде у Вас.

Відсутність ризиків:

Оплачувати замовлення Ви можете при отриманні, так що ніякі сумніви відносно покупок через Інтернет Вас терзати не будуть. Отримали, переконалися в повноті постачання і цілісності продукції – і лише потім сплатили.

До того ж у нас є реальний склад-магазин в Києві (вул. Академіка Вернадсокого, 36В, в районі Академмістечка), куди Ви можете приїхати особисто (чи відправити своїх знайомих киян з перевіркою), поспілкуватися з нашими фахівцями, розглянути будь-які приводи і фурнітуру «живцем».

Найбільш затребувані моделі автоматики і всілякі запчастини до них, а також аксесуари завжди в наявності.

Стандартна гарантія дається на 12 місяців – будь-який ремонт за нас рахунок. Але це дрібниці в порівнянні з розширеною гарантією – впродовж 365 днів Ви взагалі можете повернути привід, якщо він не сподобається, і забрати свої гроші.

У будь-який момент Ви можете звернутися до наших фахівців за консультацією: менеджери допоможуть з вибором перед купівлею, а фахівці сервісного центру – з налаштуванням, установкою, обслуговуванням і поточними питаннями по роботі автоматики.

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.